Potencjalny właściciel sklepu ze zdrową żywnością musi popierać zasady zdrowego stylu życia.

Franczyzodawca sieci Żółty Cesarz rozpoczął swoją aktywność na rynku zdrowej żywności od wydawania miesięcznika „Wegetariański Świat”. Dekadę później, w 2004 roku, w stolicy powstał pierwszy sklep. Dzisiaj jest ich dziewięć, w tym osiem franczyzowych. Wszystkie działają w dużych miastach; oprócz stolicy, także w: Krakowie, Toruniu, Gdyni, Bydgoszczy i Grudziądzu. Ponadto firma organizuje głodówki lecznicze i warsztaty, na których promowany jest zdrowy styl życia. Niedawno ruszył także sklep internetowy, z takim asortymentem jak owoce, warzywa, nabiał i przetwory, realizujący zamówienia 24 godziny po wirtualnych zakupach.

– Właściciel ekologicznego sklepu nie może jedzenia z fast foodu zagryzać suplementami diety z apteki, a przy tym palić jak smok. Jednocześnie nie wymagamy doświadczenia w biznesie, ponieważ tego uczymy naszego przyszłego franczyzobiorcę na szkoleniu, w trakcie którego także poznaje produkty i uczy się kontrolować ich jakość – wyjaśnia Agnieszka Olędzka, właścicielka sieci.

Zainteresowani inwestycją w biznes powinni dysponować kwotą 70-80 tys. zł oraz lokalem o powierzchni 60-100 m2 Najlepiej, jeśli sklep ze zdrową żywnością znajduje się w centrum dużego miasta, na osiedlu lub przy ulicach z dużym ruchem pieszych. Podana kwota inwestycji zawiera opłatę licencyjną w wysokości 8 tys. zł, zaś co miesiąc franczyzo-biorca wpłaca na konto funduszu marketingowego 300 zł.

– Na każdym kroku, począwszy od decyzji o przystąpieniu do sieci, poprzez projekt wystroju i opiekę w czasie powstawania sklepu, pomagamy naszym partnerom. Później zapewniamy dostawy od współpracujących z nami producentów i hurtowni, którzy gwarantują towary najwyższej jakości z naszym logo po niższych cenach niż w innych ogólnodostępnych hurtowniach – zapewnia Agnieszka Olędzka.

Ekosklep w połączeniu z ekobarem

Prowadzenie sklepu Żółty Cesarz można połączyć z gabinetem udzielającym porad dietetycznych lub z barem serwującym m.in.: zupy, ciastka i kawę.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Stylowe ozdoby do włosów

Wykorzystując ozdoby do włosów można znacznie zmienić charakter całej fryzury. Dlatego war…