Zestawy kołowe do wózków transportowych cieszą się niesłabnąca popularnością. Koła – jako jeden z najczęściej eksploatowanych elementów wózków transportowych czy paletowych – ulegają dość szybkiemu zużyciu. Aby ograniczyć chociażby czasowy przestój produkcji, warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka wysokiej jakości, solidnych i wytrzymałych zestawów – dopasowanych bezpośrednio do potrzeb naszych, naszej produkcji, a także sprzętu, któremu będą „służyć”. Szeroki wybór kół przemysłowych do różnego rodzaju wózków – zarówno magazynowych jak i transportowych – sprawia, że niezwykle ciężko jest wybrać jednego producenta i konsekwentnie trzymać się oferowanych przez niego produktów. Metodą „prób i błędów” możemy dojść do momentu, w którym spośród tysiąca różnorodnych ofert uda nam się wybrać dwie – najlepsze. Zanim to jednak nastąpi, warto dowiedzieć się jak wybierać zestawy kołowe, aby te bezawaryjnie służyły nam przez długi czas.

zestawy kołowe
zestawy kołowe

Rodzaj zastosowanych zespołów do zestawów kołowych zależny jest od wielu kwestii, w tym od warunków pracy, w jakich mają być one powszechnie wykorzystywane. Oczywiście, najważniejszym wyznacznikiem jest tutaj obciążenie, na jakie zestawy kołowe mogą być narażone. Nośność kółek przemysłowych jest zróżnicowana. Na rynku znajdziemy modele, których parametr ten wynosi od kilkudziesięciu nawet do kilkuset kilogramów. Kolejnym – równie istotnym parametrem – jest rodzaj podłoża, po którym koła będą toczone. Nie każdy zestaw nadaje się do posiadanej przez nas posadzki. Warto wiedzieć, że niemal wszystkie zestawy kołowe uniwersalne mogą być wykorzystywane na posadzce z żywicy oraz na kafelkach. Następnie warto przeanalizować takie kwestie jak twardość, elastyczność oraz odporność na intensywne użytkowanie, zwane również żywotnością. Dopiero znając te wszystkie parametry możemy myśleć o doborze najlepszych dla ans zestawów kołowych do wózka bądź innego urządzenia.

Za bezpieczeństwo użytkowania zestawu kół odpowiada przede wszystkim dobrze dobrana nośność. Większość specjalistycznych sklepów zajmujących się sprzedażą zestawów kołowych udostępnia na swojej stronie kalkulator pozwalający szybko i skutecznie obliczyć minimalną nośność na każde koło. Wzór dostępny jest również w Internecie po wpisaniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarce. Zestawy kołowe znajdziemy zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych. Uwaga! Decydując się na ich zakup warto szukać produktów wyłącznie znanych i cenionych w branży producentów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Osuszanie mieszkań Kraków

  Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …
 • Lampy – jakie paliwo

  Pewnie większości z nas wydaje się, że przede wszystkim światło obecnie pochodzi z prądu e…
 • Tłumacz przysięgły – jak nim zostać?

  Tłumacz przysięgły jest zawodem bardzo szanowanym, w którym można sporo zarobić, ale jedno…
Załaduj więcej Redaktor
 • Osuszanie mieszkań Kraków

  Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …
 • Oświetlenie ogrodowe

  Co przychodzi Ci jako pierwsze do głowy, gdy słyszysz słowo „oświetlenie”? Pra…
 • Żyrandole sklep internetowy czy stacjonarny?

  Odpowiednie oświetlenie jest dopełnieniem każdego wystroju wnętrza. Powinno zapewniać maks…
Załaduj więcej Majsterkowicz

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osuszanie mieszkań Kraków

Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …