Zakup wózka dziecięcego to dla większości rodziców nie lada wyzwanie. Niełatwo jest wybrać odpowiedni model, kiedy w sklepach można znaleźć ich dziesiątki. Czym należy się kierować, kupując wózek dla dziecka?

Rozmiar i waga

Wózek dla dziecka
Wózek dla dziecka

To, jak ciężki jest wózek, ma duże znaczenie przede wszystkim dla przyszłych mam, które nieraz będą musiały go podnosić. Lekki wózek dziecięcy łatwiej się prowadzi i przenosi, ale może też być mniej stabilny. Najlepiej szukać modeli o wadze mniej więcej 12-15 kilogramów.

Spód gondoli

Podłoże, na którym będzie leżało niemowlę, musi być nie tylko stabilne, ale też powinno zapewniać doskonałą ochronę przed chłodem. Dlatego najlepiej, jeśli spód gondoli jest wykonany z drewna lub styropianu.

Koła piankowe czy pompowane?

Jednym z największych dylematów rodziców jest wybór rodzaju kół. Wózek ze skrętnymi, piankowymi kołami, bardziej sprawdzi się w mieście i zapewni wygodną jazdę. Koła pompowane natomiast świetnie sprawdzają się w utrudnionych warunkach, takich jak polne drogi i piaszczyste tereny.

Wózki 3w1

To popularne i praktyczne rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność pieniędzy. Kupując wózek 3w1, rodzice nie muszą się martwić, że dziecko szybko wyrośnie i nie będzie mieściło się w gondoli. W zestawie oprócz wózka głębokiego dla niemowląt, znajduje się też część spacerowa, przeznaczona dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, a także fotelik samochodowy. Każdy element jest kompatybilny ze stelażem. Wózek 3w1 musi być stabilny i wytrzymały, aby mógł służyć maluchowi przez dłuższy czas!

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…