Wakacje to ten wyczekiwany moment, na którego myśl, każdemu pojawia się uśmiech na twarzy. Kochamy podróżować oraz wypoczywać, nikogo to nie dziwi, a za czas zaplanowanego urlopu najczęściej obieramy czas wakacyjny, kiedy słońce i upał daje się we znaki najbardziej. Od dłuższego czasu zaobserwować można, jak zmienia się świadomość Polaków odnośnie planów wakacyjnych, coraz częściej zamiast urlopu nad polskim morzem, czy wypoczynku w górach, decydujemy się na wyjazd za granicę. Które kraje wybieramy najchętniej?

Gdzie Polacy wybierają się na zagraniczne wakacje?

Travel Poland
Travel Poland

Nie podlega dyskusji fakt, że nasze polskie morze nadal cieszy się ogromną popularnością, na jego wybrzeżu chętnie wypoczywają całe rodziny z dziećmi i starsi ludzie. Wynika to przede wszystkim z poszanowania tradycji oraz nieuzasadnionych lęków przed wyjazdem za granicę. Nie tylko Bałtyk w Polsce cieszy się zainteresowaniem, bardzo chętnie wybieramy wypoczynek w górach, oraz nad licznymi jeziorami. Często jednak słyszy się ostatnio, że Polacy szukają nowych wrażeń, a polskie atrakcje stają się niewystarczające dla części urlopowiczów.

Serwis Travel Poland zaznacza, że ostatnimi czasy zauważa się większe zainteresowanie ofertami first minute, które gwarantują równie interesujące i korzystne cenowo wycieczki w ciepłe kraje, co last minute. Najczęściej wybierane kierunki przez Polaków to:

• Egipt – mimo niepokojących doniesień na temat bezpieczeństwa w tym rejonie, nadal największą popularnością cieszy się upalna Hurghada;

• Turcja – o tym wyborze decyduje pewna pogoda i piękne malownicze widoki oraz oczywiście przystępne ceny;

• Bułgaria – liderem są tu Słoneczny Brzeg i Złote Piaski;

• Chorwacja – Chorwaci są przyjaźnie do nas nastawieni, a Polacy czują się tu swobodnie i komfortowo;

• Hiszpania – ten kraj w zachodniej części Europy najczęściej zachęca swoimi malowniczymi wyspami, te najchętniej wybierane to Majorka, Teneryfa, Feuntaventura, Gran Canaria oraz Costa Brava;

 Grecja – tutaj także największym zainteresowaniem cieszą się wyspy: Zakhyntos, Kos, Kreta, Korfu, Rodos.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Studia przypadków udanych projektów zrealizowanych przy użyciu wypożyczonego sprzętu budowlanego: lekcje i wnioski.

Wykorzystanie wypożyczonego sprzętu budowlanego staje się coraz bardziej popularne wśród f…