Cierpliwość, praktyka i wrażliwe oko – niczego więcej nie potrzebujesz, aby robić wspaniałe zdjęcia ulic tętniących życiem – wyjaśnia Damien Demolder

Fotografia uliczna jest najbardziej dostępną dziedziną fotografii, bo wszyscy mamy kontakt z ciekawymi tematami w naszym codziennym życiu. Większość z nas żyje, pracuje, robi zakupy i przemieszcza się wzdłuż ulic – czy to w małej wiosce, czy w tętniącej życiem aglomeracji miejskiej. I nieustannie dzieje się tam coś, co warto uwiecznić.

Fotografia uliczna
Fotografia uliczna

Prawdziwa sztuka w fotografii ulicznej polega na przebywaniu wśród ludzi i byciu spostrzegawczym. Musisz też umieć zmusić swój aparat, aby zarejestrował to, co Ty widzisz, tak aby inni też mogli to zobaczyć. Fotografia uliczna nie jest ani trudniejsza, ani łatwiejsza, niż jakakolwiek inna dziedzina tej sztuki. Jak zawsze sukces można w niej osiągnąć dzięki praktyce, wysiłkowi i cierpliwości, ale nie spodziewaj się, że stanie się to z dnia na dzień.

 

Na następnych stronach dowiesz się, od czego należy zacząć swoją przygodę z fotografią uliczną. Dowiesz się, jak panować nad kompozycją obrazu i jakie wybierać kąty widzenia w poszukiwaniu niecodziennej perspektywy. Powiemy także o tym, dlaczego ważne jest, by pozostawać na ulicy osobą anonimową.

Podobnie jak w przypadku krajobrazów, portretów i fotografii dzikiej przyrody, nie ma sztywnych reguł dotyczących fotografii ulicznej, ale są wytyczne i zasady, które warto poznać. Najlepiej, jeśli podejdziesz do tego w ten sposób – weż pod uwagę to, co przeczytasz, wypróbuj sposoby pracy, które Ci zasugerujemy, a następnie znajdź własną metodę, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia i pozwoli uzyskać zdjęcia, jakich oczekujesz.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Studia przypadków udanych projektów zrealizowanych przy użyciu wypożyczonego sprzętu budowlanego: lekcje i wnioski.

Wykorzystanie wypożyczonego sprzętu budowlanego staje się coraz bardziej popularne wśród f…