Dom Dla Ciała Suplementacja w fazie redukcji

Suplementacja w fazie redukcji

5 minut czytane
0
0
1,372

Suplementacja w fazie redukcji to bez wątpienia jeden z trudniejszych i bardziej skomplikowanych tematów. Często nawet osoby średniozaawansowane nie są w stanie prawidłowo dobrać odżywek pod fazę redukcji.

Jakie więc suplementy przydadzą się nam w trakcie redukcji a czego lepiej będzie unikać? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na te pytania.

Suplementacja w fazie redukcji

1. Białko

Dość często popełnianym błędem jest radykalne obcięcie podaży protein w trakcie fazy redukcji. Jest to błąd, ponieważ białko jest po prostu niezbędne naszemu organizmowi dla prawidłowego funkcjonowania. Co więcej, proteiny zapewniają nam także utrzymanie zdolności wysiłkowych na odpowiednim poziomie z jednej strony, zaś z drugiej strony pozwalają ochronić zbudowaną masę mięśniową.

Nie oznacza to jednak, że w fazie redukcji należy stosować dokładnie te same odżywki białkowe, z których korzystamy na przykład w trakcie budowania masy mięśniowej. Zamiast więc tradycyjnego koncentratu, znacznie lepiej będzie wybrać bardziej zaawansowane formy odżywek białkowych, takie jak izolat a zwłaszcza hydrolizat. Cechują się one przede wszystkim znacznie wyższą procentową zawartością protein w 100 gr odżywki przy jednocześnie znacznie niższej podaży cukrów oraz tłuszczy. Zarówno izolat jak i hydrolizat są także lepiej wchłaniane przez nasz organizm, co znacząco odciąża układ pokarmowy.

2. Kreatyna

Często można spotkać się z opiniami, według których kreatynę należy odstawić w fazie redukcji. Nie jest to do końca prawda. Odstawić powinniśmy monohydrat kreatyny, który swoje anaboliczne działanie w dużej mierze zawdzięcza zwiększonej retencji wody w komórkach mięśniowych. Możemy jednak z powodzeniem stosować jabłczan lub też zaawansowane chemicznie formy kreatyny.

3. Inne suplementy

Co jeszcze przyda się nam podczas fazy redukcji? Przede wszystkim należy tutaj wymienić suplementy wytrzymałość, a więc głównie beta-alaninę. Beta-alanina jest z jednej strony odpowiedzialna za znaczącą poprawę zdolności wysiłkowych mięśni, z drugiej zaś poprawia transport substancji odżywczych do wnętrza komórek mięśniowych.

Przyda się nam także dobre ZMA, zawierające wysokoprzyswajalną formę chemiczną magnezu(na przykład cytrynian, jabłczan lub taurynian). Jeżeli nie znajdziemy odpowiedniego preparatu spełniającego to kryterium, możemy stosować tzw. ZMA apteczne. ZMA to naturalny booster testosteronu. Oprócz tego, pierwiastki mineralne wchodzące w skład ZMA warunkują prawidłowy przebieg wielu niezwykle istotnych procesów w naszym organiźmie a oprócz sprzyjają regeneracji potreningowej, włączając w to regenerację układu nerwowego. Jeżeli chodzi o tę ostatnią kwestię, możemy również sięgnąć po któryś z dostępnych na receptę leków rewitalizujących układ nerwowy. Jest to szczególnie zalecane wówczas, gdy czujemy, że intensywne treningi przyczyniły się na przykład do problemów ze snem, trudności z koncentracją lub poczucia zmęczenia.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Studia przypadków udanych projektów zrealizowanych przy użyciu wypożyczonego sprzętu budowlanego: lekcje i wnioski.

Wykorzystanie wypożyczonego sprzętu budowlanego staje się coraz bardziej popularne wśród f…