AdWords można wykorzystać do promocji dowolnego towaru bądź usługi. Ot, zwykły marketing w wyszukiwarkach, z którym mamy do czynienia na co dzień. Jednak można ten google’owski system wykorzystać także i w innym celu niż tylko do prowadzenia kampanii sprzedażowych. Na przykład do złożenia reklamacji, a właściwie ogłoszenia całemu światu, że „taki a taki przedsiębiorca” nie jest, delikatnie mówiąc, zbyt solidny.

Poszło o basen. A dokładnie rzecz ujmując o to, że wykonawca wykopał dziurę w ogródku zleceniodawcy, po czym zażądał podwyżki. Jak się zdaje, ów się nie zgodził, więc firma zwinęła żagle i pozostawiła rzecz rozkopaną.

Właściciel posesji jednak się nie poddał. Stworzył stronę, na której zamieścił kilkanaście zdjęć „usługi w postaci wykopanej dziury w ogródku” zafundowanej mu przez tę firmę oraz krótki opis całej sprawy.

Dodatkowo przeprowadził/-a małą kampanię reklamacyjno-ostrzeżeniwą w AdWords. Przy wynikach wyszukiwania na frazę „nazwa firmy” można było zobaczyć link sponsorowany z ostrzeżeniem. Można również wykorzystać do tego Pozycjonowanie Bydgoszcz, choć to w akurat sprawie niezbyt pilnej. Lecz jeśli mamy rozbudowane zaplecze, to również można stworzyć niezłą kampanię SEO.

Nieco to przypomina sprawę Kominka i jego niezbyt pochlebnego wpisu o budyniu, który w lapidarnych słowach recenzuje jeden z flagowych produktów koncernu. Notka wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google’a na frazę „Dr Oetker” tuż pod stroną tej firmy. I nie przysparza koncernowi chwały.

Wracając do niedoszłego basenu i niezadowolonego z jej usług klienta, nie wiemy jak ta sprawa się skończyła, ale jedno jest pewne – dzięki internetowi i – w tym przypadku – systemowi AdWords, nie będzie już można zupełnie bezkarnie nabijać konsumentów w butelkę.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

1 Komentarz

  1. SEO – nowy algorytm Google – Info portal

    31 października 2018 w 14:44

    […] Aktualizacja nie wywołała tak dużej zmienności jak w marcu, ale nadal jest znacząca i może mieć szeroki zasięg. https://elliegoulding.pl/reklama-w-adwords/ […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…