Firmy szukając przewagi konkurencyjnej na lokalnym rynku, muszą kopić najnowsze urządzeni i linie technologiczne. Często takie oferty dostępne są w krajach poza granicami Polski. Problem z szybką dostawą mają zakłady potrzebujące dużych maszyn lub linii produkcyjnych, które nie można rozmontować na czas transportu. Sam zakup trzeba dodatkowo zabezpieczyć przez obsługę spedycji i logistyki transportu. Dobrze jest wybrać w takich celach sprawdzonego partnera w postaci przewoźnika na trasach międzynarodowych.

wózki do transportu maszyn
wózki do transportu maszyn

Co nam będzie potrzebne do transportu?

Duże maszyny wymagają załadunku ich na rolki do transportu maszyn. Każdy transport musi być indywidualnie wyliczony tak, aby parametry przyczepy były zgodne z kształtem i wagą ładunku. Po ustaleniu rodzaju załadunku powinniśmy sprawdzić możliwości, jakie posiadają zarówno sprzedawca, jak i kupujący. Chodzi o bezproblemowe i bezpieczne przeniesienie ładunku na lawetę transportową. Przy szczególnie nietypowych towarach musimy wykonać obliczenia oraz symulację systemu zamocowań. Dobrze, kiedy producent przewidział takie mocowania transportowe w konstrukcji maszyny. To ułatwia proces zabezpieczań jej podczas transportu.

Rolki do transportu maszyn powinny być obsługiwane przez specjalistyczne firmy z odpowiednio wyszkolonym personelem. Przy ładunkach o dużych gabarytach podczas jazdy trzeba planować lokalne przepisy i zakazy o ruchu drogowym. Warto przed podjęciem zlecenia zaplanować trasę i uzyskać wszystkie stosowne zezwolenia o zarządców dróg.

Dobrym rozwiązaniem są przyczepy niskopodwoziowe ułatwiające jazdę dzięki obniżeniu środka ciężkości ładunku. Zlecając firmie transportowej przywóz takiej maszyny, nie musimy poświęcać czasu na planowanie trasy i sposobu wyładunku maszyny w punkcie docelowym To ogranicza ryzyko powstania opóźnień, ponieważ będą zajmowali się tym doświadczeni pracownicy przewoźnika. Na terenie Unii Europejskiej nie jest potrzebna dokumentacja celna, więc oszczędzimy na kosztach podatków i akcyz związanych z zakupem towarów.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Studia przypadków udanych projektów zrealizowanych przy użyciu wypożyczonego sprzętu budowlanego: lekcje i wnioski.

Wykorzystanie wypożyczonego sprzętu budowlanego staje się coraz bardziej popularne wśród f…