Foropter

Manualny foropter jest urządzeniem niezawodnym, które przeznaczone jest do badania samych funkcji wzroku. Jest wyposażony w wiele soczewek, wskaźników oraz filtrów, które pozwalają na szybkie oraz precyzyjne określenie dysfunkcji wzroku. Manualny foropter jest naprawdę ważnym elementem wyposażenia w zasadzie każdego okulistycznego gabinetu, dlatego nie może go zabraknąć w żadnym gabinecie okulistycznym. Jest to jedno z urządzeń wyposażenia okulistycznego gabinetu. Wybierajmy foroptery, które są produktami najwyższej jakości, które wyróżniają się doskonałymi parametrami pracy. Posiada naprawdę duży zakres pomiaru, a jest jednocześnie bardzo wygodny dla obsługującej osoby. Jest to sprzęt na miarę oczekiwań każdego okulisty.

Lampa szczelinowa

Same zasady działania są naprawdę proste. Lampa szczelinowaktóra nazywana jest biomikroskopem wyposażona jest w układ powiększający oraz także ruchome źródło światła. Osoba badająca regulować może samą intensywność światła oraz jego kolor i kształt. Pojawia się pytanie po co? Otóż, pomimo swojej prostoty, jest to niezwykle wygodny przyrząd do oceny odcinka przedniego oka. Chodzi elementy od spojówek poprzez tęczówkę, rogówkę, soczewką, aż do szklistego ciała. Można także regulować powiększenie. Możemy je regulować oraz dzięki temu zapewnimy o wiele dokładniejszą ocenę oka pacjenta.

Podczas samego badania pacjent siada przy urządzeniu oraz opiera brodę oraz także czoło na podpórkach. Zaś po drugiej stronie siada lekarz. Badany jest proszony o unieruchomienie głowy oraz rzadkie mruganie. Niektóre osoby z tym akurat elementem mają spory problem. Chodzi o to, że światło biomikroskopy jednak razi. Lekarz badanie wykonuje osobno dla każdego oka. Najwyżej trwa to kilka minut. Wynik przedstawiony jest w formie słownego opisu.

A dla kogo jest w ogóle to badanie? Podobnie jak sama kontrola ostrości wzroku, badanie w szczelinowej lampie odbyć się powinno podczas każdej wizyty u okulisty, szczególnie w warunkach izby przyjęć.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zaoszczędzić na last minute: Porady i triki dla podróżnych

Podróżowanie w ostatniej chwili może być ekscytujące i ekonomiczne, ale wymaga również spr…