Zdobywcy Wieży Babel

Według różnych prognoz w 2025 roku krajem o największej liczbie obywateli znających język angielski będą Chiny. Będzie ich więcej niż osób, dla których angielski jest językiem ojczystym. Gdy język Wyspiarzy rozprzestrzeni się na taką skalę, dla anglojęzycznych przedsiębiorców i turystów świat nabierze naprawdę różowych barw. Będą prawdopodobnie mogli przemieszczać się i załatwiać swoje sprawy bez większych problemów niemal w większości zakątków Ziemi.

Nawet jednak jeśli angielski będzie zyskiwał na znaczeniu jako lingua mundi, to raczej trudno wyobrazić sobie sytuację, że jego znajomość będzie tak powszechna, że przekreśli sens istnienia zawodu tłumacza. Ilość

dokumentów w obiegu biznesowym i administracyjnym w dobie globalizacji i integracji międzynarodowej rośnie z każdym dniem. Sprowadzenie samochodu do kraju, praca za granicą, umowy handlowe – z koniecznością tłumaczenia dokumentów spotykamy się na każdym kroku.

– Można wręcz powiedzieć, że to biznes odwrotnie proporcjonalny do koniunktury gospodarczej. Gdy gospodarka zwalnia, przedsiębiorcy szukają nowych rynków zbytu za granicą, a to przekłada się na konieczność tłumaczenia korespondencji, dokumentów i umów – mówi Paweł Wasiak, właściciel sieci biur tłumaczeń AgencjaTlumaczen.pl.

Dzięki takim sieciom, jak wspomniana AgencjaTłumaczen.pl czy MultiTlumaczenia.pl, w tym biznesie zarabiać mogą nie tylko lingwiści. Otwarcie punktu tłumaczeń wymaga niewielkich nakładów na sprzęt biurowy, a rolą właściciela jest pozyskiwanie i obsługa klientów. Materiały do przekładu przesyła się później do centrali sieci, która zleca tłumaczenie profesjonalistom.

– Przychody biura zależą od ilości pracy, jaką w biznes wkładają właściciele. W naszej sieci punkty zarabiają od kilkuset do kilku tysięcy złotych -mówi Wasiak.

W tej branży bezpieczeństwo nie zawsze chodzi w parze z wysoką zyskownością. Dlatego wielu partnerów franczyzowych sieci wspomaga działalność tłumaczeniową zajęciami z zupełnie innych branż. W sieci MultiTlumaczenia.pl niektórzy franczyzobiorcy połączyli ten biznes z pośrednictwem nieruchomościowym. AgencjaTłumaczen.pl dodatkowo oferuje klientom pomoc w uzyskiwaniu zwrotów podatków z zagranicy.

Spis treści:

Część I https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-1/
Część II https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-2/
Część III https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-3/
Część IV https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-4/
Część V https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-5/
Część VI https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-6/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zaoszczędzić na last minute: Porady i triki dla podróżnych

Podróżowanie w ostatniej chwili może być ekscytujące i ekonomiczne, ale wymaga również spr…