Wyręczyć państwo

Demografia przez jakiś czas będzie sprzyjać jeszcze biznesom edukacyjnym. Przede wszystkim tym dedykowanym najmłodszym klientom, a więc przedszkolom i żłobkom. Właściciele na brak podopiecznych narzekać nie mogą, bo pod ich opiekę trafiają obecnie dzieci z roczników wyżu demograficznego. Placówki publiczne są przepełnione, a rodzice, których pociechy nie znalazły tam miejsca, muszą szukać go w przedszkolach niepublicznych. Dlatego w niektórych prywatnych placówkach zapisy na kolejny semestr zaczynają się już w styczniu.

– Comiesięczne dotacje z gminy przypadają na każde dziecko uczęszczające do przedszkola. W znaczącym stopniu wspomagają one budżet, umożliwiając utrzymanie wysokości czesnego na poziomie będącym w zasięgu większości pracujących rodziców mówi Piotr Gałka, właściciel marki Przedszkola Koliberek. – W planach rządowych jest systematyczne podnoszenie tych dotacji, w taki sposób, by opłaty w punktach niepublicznych zrównały się z tymi w państwowych przedszkolach. Pewniakiem wydają się też placówki edukacyjne oferujące program związany z naukami ścisłymi. Boom takich firm obserwujemy w ostatnich latach na rynku franczyzy, gdzie swoje sieci rozwijają m.in.: Szkoły Matematyki 2plus2, EZO, Mały Inżynier.pl czy Mathriders. Renesans matematyki i pokrewnych dziedzin widać w statystykach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa, z których wynika, że najwięcej absolwentów liceum chce dziś studiować informatykę. Rodzice świadomi tego próbują zwiększyć szanse swoich pociech już na starcie, posyłając ich na dodatkowe zajęcia.

– Chcemy pokazać, że nauka matematyki nie musi być mozolna i nudna. Każdy może dobrze radzić sobie ze ścisłymi przedmiotami, pod warunkiem że ich podstawy zostaną przekazane w zrozumiały sposób – przekonuje Joanna Gródecka, franczyzodawczyni sieci Edukacja EZO.

Spis treści:

Część I https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-1/
Część II https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-2/
Część III https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-3/
Część IV https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-4/
Część V https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-5/
Część VI https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-6/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Stylowe ozdoby do włosów

Wykorzystując ozdoby do włosów można znacznie zmienić charakter całej fryzury. Dlatego war…