Wyręczyć państwo

Demografia przez jakiś czas będzie sprzyjać jeszcze biznesom edukacyjnym. Przede wszystkim tym dedykowanym najmłodszym klientom, a więc przedszkolom i żłobkom. Właściciele na brak podopiecznych narzekać nie mogą, bo pod ich opiekę trafiają obecnie dzieci z roczników wyżu demograficznego. Placówki publiczne są przepełnione, a rodzice, których pociechy nie znalazły tam miejsca, muszą szukać go w przedszkolach niepublicznych. Dlatego w niektórych prywatnych placówkach zapisy na kolejny semestr zaczynają się już w styczniu.

– Comiesięczne dotacje z gminy przypadają na każde dziecko uczęszczające do przedszkola. W znaczącym stopniu wspomagają one budżet, umożliwiając utrzymanie wysokości czesnego na poziomie będącym w zasięgu większości pracujących rodziców mówi Piotr Gałka, właściciel marki Przedszkola Koliberek. – W planach rządowych jest systematyczne podnoszenie tych dotacji, w taki sposób, by opłaty w punktach niepublicznych zrównały się z tymi w państwowych przedszkolach. Pewniakiem wydają się też placówki edukacyjne oferujące program związany z naukami ścisłymi. Boom takich firm obserwujemy w ostatnich latach na rynku franczyzy, gdzie swoje sieci rozwijają m.in.: Szkoły Matematyki 2plus2, EZO, Mały Inżynier.pl czy Mathriders. Renesans matematyki i pokrewnych dziedzin widać w statystykach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa, z których wynika, że najwięcej absolwentów liceum chce dziś studiować informatykę. Rodzice świadomi tego próbują zwiększyć szanse swoich pociech już na starcie, posyłając ich na dodatkowe zajęcia.

– Chcemy pokazać, że nauka matematyki nie musi być mozolna i nudna. Każdy może dobrze radzić sobie ze ścisłymi przedmiotami, pod warunkiem że ich podstawy zostaną przekazane w zrozumiały sposób – przekonuje Joanna Gródecka, franczyzodawczyni sieci Edukacja EZO.

Spis treści:

Część I https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-1/
Część II https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-2/
Część III https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-3/
Część IV https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-4/
Część V https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-5/
Część VI https://elliegoulding.pl/pomysl-na-bezpieczny-biznes-cz-6/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zalety wypożyczania elektronarzędzi zamiast zakupu.

W dzisiejszych czasach, kiedy to technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a nowe modele…