Dom Motoryzacja Pomoc drogowa ile za kilometr ?

Pomoc drogowa ile za kilometr ?

3 minut czytane
0
0
525

Korzystanie z usług pomocy drogowej ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim nie jesteśmy zdani na łaskę przyjaciół bądź osób z rodziny, którzy mogą zwyczajnie nie mieć czasu by holować nasze auto. Po drugie awaria może przydarzyć się na autostradzie, gdzie tylko holowanie za pomocą specjalnej lawety jest rzeczą dozwoloną. W końcu po trzecie uszkodzenie może spowodować, że pojazdu nie będzie można transportować na kołach. Tutaj również konieczna będzie laweta, która załaduje samochód i przewiezie go w taki sposób.

 


Mechanika pojazdowa – https://autocentrumlublin.com/


Gdy przychodzi do holowania za pomocą profesjonalnej lawety, większość z nas od razu stawia pytanie o koszty. Trzeba przyznać, że te nie należą do najniższych, jednak nie są one również nadmiernie wysokie. Za realizację zlecenia z góry pobierana jest kwota około stu złotych, następnie płacimy za każdy kolejny kilometr przejechanej drogi. Kwoty kształtują się zazwyczaj w okolicy 1,5 do 3 zł / km, jednak w pewnych obszarach kraju możemy liczyć się z nieco wyższymi wartościami, na przykład 2 do 4 zł za kilometr.

Bardzo dobrze gdy mamy kupiony pakiet assistance do ubezpieczenia OC. Dzięki temu oferowana jest nam całkowicie bezpłatna pomoc drogowa Mielec to jedno z miast, gdzie bez problemu szybko znajdziemy profesjonalny holownik bądź lawetę. Korzystając z assistance zwykle sami zgłaszamy się do jednej firm świadczących ww. usługi, a kwota którą zapłacimy jest nam zwracana przez ubezpieczyciela. Stąd niezależnie czy posiadamy assistance czy nie, zawsze warto mieć zapisany w telefonie numer pomocy drogowej, która działa w naszej okolicy bądź na obszarze całej Polski.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Studia przypadków udanych projektów zrealizowanych przy użyciu wypożyczonego sprzętu budowlanego: lekcje i wnioski.

Wykorzystanie wypożyczonego sprzętu budowlanego staje się coraz bardziej popularne wśród f…