Dom Motoryzacja Pomoc drogowa ile za kilometr ?

Pomoc drogowa ile za kilometr ?

3 minut czytane
0
0
332

Korzystanie z usług pomocy drogowej ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim nie jesteśmy zdani na łaskę przyjaciół bądź osób z rodziny, którzy mogą zwyczajnie nie mieć czasu by holować nasze auto. Po drugie awaria może przydarzyć się na autostradzie, gdzie tylko holowanie za pomocą specjalnej lawety jest rzeczą dozwoloną. W końcu po trzecie uszkodzenie może spowodować, że pojazdu nie będzie można transportować na kołach. Tutaj również konieczna będzie laweta, która załaduje samochód i przewiezie go w taki sposób.

 


Mechanika pojazdowa – https://autocentrumlublin.com/


Gdy przychodzi do holowania za pomocą profesjonalnej lawety, większość z nas od razu stawia pytanie o koszty. Trzeba przyznać, że te nie należą do najniższych, jednak nie są one również nadmiernie wysokie. Za realizację zlecenia z góry pobierana jest kwota około stu złotych, następnie płacimy za każdy kolejny kilometr przejechanej drogi. Kwoty kształtują się zazwyczaj w okolicy 1,5 do 3 zł / km, jednak w pewnych obszarach kraju możemy liczyć się z nieco wyższymi wartościami, na przykład 2 do 4 zł za kilometr.

Bardzo dobrze gdy mamy kupiony pakiet assistance do ubezpieczenia OC. Dzięki temu oferowana jest nam całkowicie bezpłatna pomoc drogowa Mielec to jedno z miast, gdzie bez problemu szybko znajdziemy profesjonalny holownik bądź lawetę. Korzystając z assistance zwykle sami zgłaszamy się do jednej firm świadczących ww. usługi, a kwota którą zapłacimy jest nam zwracana przez ubezpieczyciela. Stąd niezależnie czy posiadamy assistance czy nie, zawsze warto mieć zapisany w telefonie numer pomocy drogowej, która działa w naszej okolicy bądź na obszarze całej Polski.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zalety wypożyczania elektronarzędzi zamiast zakupu.

W dzisiejszych czasach, kiedy to technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a nowe modele…