Analiza inwestycji

Zanim zdecydujemy się na konkretną działalność, oceńmy branżę, w którą chcemy wejść. Musimy określić początkowy koszt inwestycji, źródło przyszłych zarobków i koszty operacyjne działalności, np. w salonie kosmetycznym źródłem naszych przychodów będą oferowane zabiegi, kosztem operacyjnym zaś koszt zakupu produktów, używanych do wykonywania zabiegów, koszt najmu lokalu, księgowości czy utrzymania pracowników. Jeżeli zależy nam na zminimalizowaniu początkowego kosztu inwestycji, warto zastanowić się nad inwestycją w biznes franczyzowy. We franczyzie początkowy koszt inwestycji jest przewidywalny. Mniejsze jest także ryzyko powstania dodatkowych kosztów, gdyż franczyzo-dawca wspiera franczyzobiorcę podczas okresu inwestycji w placówkę. Dzięki wsparciu i wskazówkom franczyzodawcy, przedsiębiorcy przystępujący do sieci franczyzowej mogą zaoszczędzić nawet do 20-30 proc. wartości inwestycji. W przypadku supermarketu spożywczego, zarówno inwestycja początkowa, jak i późniejsze wydatki związane z codzienną działalnością są znaczące.

Dlatego warto pomyśleć o merytorycznym wsparciu sieci franczyzowej.

– Przystępując do sieci, należy liczyć się z wydatkami rzędu 500 tys. zł lub 20 proc. kosztów inwestycji. Jest to kapitał zasilający spółkę inwestora, która zarządza supermarketem franczyzowym. Na uzyskanie pozostałej części Grupa gwarantuje udzielenie kredytu przez bank. Dla franczyzobiorcy oznacza to dostęp do kredytów i pożyczek na konkurencyjnych warunkach, dla banku natomiast stanowi potwierdzenie wiarygodności beneficjenta – mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Właściciele supermarketów Intermarche i Bricomarche samodzielnie zarządzają swoimi sklepami zgodnie z zasadami wspólnego systemu. Po dwóch latach działalności franczyzo-biorca może stać się udziałowcem spółki cywilnej Muszkieterów i otrzymuje prawo do otwarcia kolejnego sklepu. Taki układ – zdaniem przedstawicieli

Grupy Muszkieterów – zwiększa bezpieczeństwo działalności.

SPIS TREŚCI

https://elliegoulding.pl/policz-zanim-zainwestujesz-cz-1/
https://elliegoulding.pl/policz-zanim-zainwestujesz-cz-2/
https://elliegoulding.pl/policz-zanim-zainwestujesz-cz-3/
https://elliegoulding.pl/policz-zanim-zainwestujesz-cz-4/

Komentarze
  • Policz, zanim zainwestujesz cz.3

    Dokonując oceny branży, sprawdźmy tzw. punkty zapalne, czyli generatory kosztów w inwestyc…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zalety wypożyczania elektronarzędzi zamiast zakupu.

W dzisiejszych czasach, kiedy to technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a nowe modele…