Poduszki ozdobne goszczą w domach i mieszkaniach od zawsze. Każdy ma przynajmniej jedną, która nie tylko służy jako dekoracja, ale również jako element praktyczny podczas popołudniowej drzemki, czy wieczornego wypoczynku przed telewizorem. Poduszki dekoracyjne mają różne wypełnienie. Warto się nad tym zastanowić i poznać sposoby wypełniania poduszek, dzięki którym wybierzemy te najlepsze dla siebie.

Można wymienić trzy rożne sposoby wypełnienia poduszek. Mowa tutaj o pierzu, kulce silikonowej oraz wacie poliestrowej.

 

poduszka ozdobna
poduszka ozdobna

Poduszki ozdobne wypełnione pierzem są z pewnością najdroższe. Ten rodzaj wypełnienia jest bowiem całkowicie naturalny, co ważne, świetnie odprowadza wodę oraz oddycha. Poduszki wypełnione pierzem są bardziej miękkie i puszyste. Co więcej, wystarczy delikatnie potrząsnąć poduszką, by znów nabrała ona objętości. Pamiętajmy jednak, że pierze nie jest przeznaczone dla alergików. Jakie pierze ceni się najbardziej? Przede wszystkim pióra gęsi są najbardziej pożądane. Na drugim miejscu klasyfikuje się pierze z kaczki, a dopiero na końcu korzysta się z pierza kurzego. To pierwsze jest jednak najwyższej jakości i trwałości.

Drugi rodzaj wypełnienia to kulka silikonowa. Jest to wypełnienie syntetyczne, jednak bardzo wskazane dla alergików. Co ważne, poduszki ozdobne wypełnione kulką silikonową są puszyste. Niestety ich trwałość jest zdecydowanie mniejsza aniżeli pierza. Są jednak sposoby na to, by przynajmniej częściowo przywrócić puchatość takich poduszek. Takie poduszki można prać w pralce. Jest to więc dobra informacja.  Jak więc widać, kulka silikonowa ma wiele zalet, ale i wad. Niestety jest całkowicie syntetyczna, dlatego nieprzyjazna środowisku naturalnemu.

Ostatni rodzaj wypełnienia to wata poliestrowa. Należy ona do najtańszych form wypełnienia, jakie są dostępne obecnie na rynku. Niestety za tym idzie wiele wad tego produktu. Przede wszystkim jest on sztuczny, dlatego nie oddycha i nie odprowadza wody. Co więcej, poduszki ozdobne, które zostają wypełnione tym surowcem nie są puchate, a do tego raczej płaskie, aniżeli większe objętościowo. Co gorsza, przywrócenie im jakiejkolwiek objętości także raczej nie wchodzi w grę. Ze względu na swoją sztuczność jest dodatkowo nieprzyjazna dla środowiska naturalnego.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…