Jedzenie w pośpiechu

Świat niestety zmusza nas do tego, abyśmy żyli w ciągłym biegu. Nieunikniony postęp oraz realia obecnej gospodarki prowadzą do ciągłego przyśpieszania. Ciężko jest wygospodarować choć trochę czasu na odpoczynek lub rozwijanie swojej pasji, nie mówiąc o spokojnym zjedzeniu posiłku. Warto jednak sobie uświadomić, że odpowiednia ilość czasu na spożycie śniadania lub obiadu jest niezbędne dla naszego zdrowia. Jedzenie w pośpiechu powoduje nadkwasotę oraz szereg innych, zdecydowanie poważniejszych schorzeń (np. wrzody żołądka i problemy z jelitami).

Nieregularne posiłki

Jest to kolejny problem ściśle związany z brakiem czasu. Zachowanie odpowiednich odstępów między posiłkami oraz ich przestrzeganie jest niezbędne dla utrzymania odpowiedniej przemiany materii. Warto jednak zaznaczyć, że zbyt rzadkie spożywanie jedzenia jest – z punktu widzenia organizmu – o wiele bardziej niebezpieczne niż zbyt częste. Oczywiście działa to jedynie w wypadku, kiedy za każdym razem nie spożywamy zdecydowanie zbyt wielkich posiłków. Warto więc pamiętać, że nie tylko odpowiedni jadłospis jest ważny, ale również właściwy harmonogram.

Niedostateczna ilość spożywanych płynów

Mówi się, że przeciętny człowiek powinien codziennie dostarczać organizmowi ok. 3 litrów płynów, już z uwzględnieniem tych, które występują w pokarmach. 2/3 ludzkiego ciała składa się z wody, więc z tego powodu koniecznością jest regularnie uzupełnianie jej stanu. Deficyt wody w organizmie, może przynieść naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne.

Brak świeżego jedzenia

W obecnych czasach jest to naprawdę poważny problem. Wspomniany jednak brak czasu zmusza nas często do spożywania już gotowych posiłków. Jednak brak świeżych warzyw i owoców, które zawierają najwięcej składników odżywczych, nie pozwala na poprawną pracę naszego organizmu.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • GEOGRAFIA DOBROSTANU

  W zachodniej kulturze życie „dobre* przeważnie oznacza „szczęśliwe”. W społeczeństwa…
 • Fitness sylwetkowe

  Fitness a kulturystyka cz.2

  Podążając tym tropem uważam, że lekarstwem na uzdrowienie unieruchomionej przepisami dyscy…
 • Fitness sylwetkowe

  Fitness a kulturystyka cz.1

  Nie od dziś się słyszy, źe fitness sylwetkowe to nic innego, jak kulturystyka w „złagodzon…
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Identyfikacja firmy i pracownika – wybieramy wizytówki

Niemal każda drukarnia ma w swojej ofercie usługę tworzenia wizytówek. Wizytówki mają to d…