Pellet to rozwiązanie, które obecnie coraz bardziej zyskuje na popularności jako ekologiczne źródło ogrzewania. Dodatkowo jego specyfikacja oraz w zasadzie pełna dość duża bezobsługowość powodują, że jest to jedna z najwygodniejszych form ogrzewania domów, mieszkań i budynków. 

Pellet i jego produkcja. Jak powstaje pellet?

Pellet to wybór bardzo korzystny dla środowiska naturalnego. Należy do biomasy, ponieważ jest on naturalnego pochodzenia. Powstaje w wyniku sprasowania pod ciśnieniem rozdrobnionych trocin, słomy lub pędów do swojej postaci. Podczas jego spalania emisja substancji smolistych jest niezwykle niska, dzięki czemu właśnie nie ma on negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Piece na pellet

Piece na pellet to coraz częściej montowane rozwiązanie grzewcze. Jest tak dlatego, ponieważ jest on o wiele bardziej wygodny w obsłudze niż inne rozwiązania, w tym piec na ekogroszek. Dodatkowo niskie koszty użytkowania i ogrzewania pelletem w porównaniu do rozwiązań węglowych lub gazowych powoduje ciągły wzrost popularności. Korzystając z pieca na pellet nie mamy potrzeby ciągłej ingerencji i częstego dokładania paliw cieplnych, a spalony pellet wytwarza nieznaczną ilość substancji smolistych i popiołu. Jest więc prosty w zachowaniu czystości. 

Jak wybrać odpowiedni pellet? Na co zwrócić uwagę?

Aby ogrzewanie mieszkania lub domu pelletem było dla nas korzystnym rozwiązaniem, musimy zadbać o to aby wybrać dobry materiał grzewczy. Wybór paliwa o niskiej jakości może powodować zapychanie się podajnika jak i konieczność częstego czyszczenia pieca. Dlatego też wybierając odpowiedni pellet zwróć uwagę na jego parametry dotyczące:

  • gęstości paliwa,
  • zawartości pyłu,
  • wilgotności,
  • kaloryczności.

Dodatkowo warto zadbać o dobrej jakości transport i przechowywanie. 

Pellet jako ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Ogrzewanie domu pelletem to zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala nam skutecznie obniżyć miesięczne opłaty za ogrzewanie. Wybierając je mamy pewność bezpiecznego paliwa grzewczego zarówno dla nas jak i środowiska naturalnego.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…