Jęta postawiła na dodatkowe usługi, takie jak projektowanie łazienek i obsługa posprzedażowa. W ten sposób chce konkurować m.in. z hipermarketami.

Firma Jęta zajmuje się handlem detalicznym i hurtowym płytek ceramicznych oraz armatury sanitarnej. W asortymencie sklepów znajdują się także wykładziny dywanowe i PCW, panele oraz chemia budowlana. Na tę chwilę pod wspólnym szyldem działa dziewięć sklepów własnych, jeden franczyzowy oraz blisko 90 partnerów handlowych.

– Świadczymy usługi zarówno wymiarowania pomieszczenia, jak i projektowania łazienki oraz obsługi posprzedażowej – mówi Maciej Świątek, wiceprezes zarządu Jęta. – Tylko dodatkowymi usługami świadczonymi na wysokim poziomie jesteśmy w stanie konkurować z wielkopowierzchniowymi hipermarketami czy sklepami internetowymi.

Docelowy franczyzobiorca musi dysponować dobrą lokalizacją przyszłego salonu. Lokal musi przede wszystkim posiadać parking, znajdować się blisko węzłów komunikacyjnych. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo sklepów o podobnej specjalizacji.

Salony Jęta liczą od 300 do 600 m2 powierzchni. Na przystosowanie lokalu do wymogów sieci trzeba przeznaczyć ok. 100 zł/m2. Wydatek ten pokrywany jest przez franczyzodawcę, w przeciwieństwie do kosztów zatowarowania. Na nie przedsiębiorca musi wygospodarować ok. 400 zł/m2. Do tego dochodzi opłata marketingowa w wysokości 1 tys. zł, którą Jęta pobiera co miesiąc. Po zakupie licencji franczyzobiorca otrzymuje wyłączność terytorialną.

– Sprzedaż płytek cechuje się pewną sezonowością – dodaje Maciej Świątek. – W okresach letnich zauważalny jest znaczący wzrost obrotów ze względu na prace remontowo–budowlane prowadzone latem.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Osuszanie mieszkań Kraków

  Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …
 • Lampy – jakie paliwo

  Pewnie większości z nas wydaje się, że przede wszystkim światło obecnie pochodzi z prądu e…
 • Tłumacz przysięgły – jak nim zostać?

  Tłumacz przysięgły jest zawodem bardzo szanowanym, w którym można sporo zarobić, ale jedno…
Załaduj więcej Redaktor
 • Osuszanie mieszkań Kraków

  Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …
 • Oświetlenie ogrodowe

  Co przychodzi Ci jako pierwsze do głowy, gdy słyszysz słowo „oświetlenie”? Pra…
 • Żyrandole sklep internetowy czy stacjonarny?

  Odpowiednie oświetlenie jest dopełnieniem każdego wystroju wnętrza. Powinno zapewniać maks…
Załaduj więcej Majsterkowicz

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osuszanie mieszkań Kraków

Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …