Jedną ze świętych zasad w Chinach jest wolne spożywanie potraw. Niemal każdy z nas ma nieprzyjemne doświadczenia z w lokalach gastronomicznych, gdzie często jesteśmy popędzani przez kelnerów, stojących niemal obok naszego stolika, ponieważ jest długa kolejka. W Chinach nikt nikogo nie pogania, a kolejka oraz godzina nie ma tu żadnego wpływu. Trudno nam to sobie wyobrazić, ale przerwy obiadowe w szkołach, przedsiębiorstwach urzędach itd. zazwyczaj trwają aż trzy godziny.

Kiedy jesteśmy w lokalu chińskim lub tym bardziej będąc w Chinach, podczas spożywania posiłków powinniśmy korzystać z pałeczek, nawet jeśli niezbyt dobrze nam to wychodzi. Warto jednak pamiętać, aby nie używać ich do zabawy, a tym bardziej nie wbijać ich bezpośrednio w potrawę, ponieważ Chińczykom kojarzy się to z kadzidłami pogrzebowymi, co wg nich przynosi nieszczęście. Jeśli masz ochotę zjeść coś dobrego, warto sprawdzić tanie jedzenie Poznań

Ze zwyczajów, które w Polsce mogłyby być zupełnie odwrotnie odbierane, to pozostawianie w naczyniu po jedzeniu odrobiny posiłku. Jest to naprawdę istotne, ponieważ jeśli zostawimy miskę całkowicie pustą, będzie to oznaczało, że nie najedliśmy się do syta. Takie zachowanie będzie zniewagą dla Chińczyka, więc warto o tym pamiętać. Jednak powinniśmy zjeść cały ryż, ponieważ pozostawienie go przynosi nieszczęście.

U nas jest zapewne podobnie, ale nie jest takie oczywiste jak w Chinach – jeśli ktoś zaprasza nas na obiad lub kolację, to oznacza, że ma zamiar za nas zapłacić. U nas zdarza się, że każdy płaci za siebie, a tam jest to bardzo rzadko spotykane. Jeśli jednak ktoś się będzie upierał, aby pokryć swoją część, w dobrym tonie będzie próba powstrzymania go, aby dopiero po kilku odmowach poddać się i pozwolić zapłacić za siebie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…