Kreatyna jest naturalnym systemem energetycznym organizmu człowieka zdolnym do szybkiego wytwarzania energii, niezbędnej do utrzymania żywotnej aktywności komórek. Na tym opierają się wszystkie jej użyteczne skutki, zarówno pod względem zwiększenia produktywności podczas treningu, jak i pod względem funkcji przywracania uszkodzonych funkcji. Jest to absolutnie bezpieczne i dobrze zbadane uzupełnienie dla sportowców.

Jak wiadomo, kreatyna jest wysoko stosowanym suplementem diety na całym świecie. Dodatek kreatyny do programów fitness i odżywiania okazał się skuteczny, ponieważ kreatyna zapewnia powiększenie mięśni. Kiedy woda jest pobierana i towarzyszące jej składniki odżywcze, tkanki stają się większe i pełniejsze. Co ważniejsze, udowodniono, że pełne komórki mięśniowe mogą wytwarzać więcej energii, co prowadzi do skurczu przy wyższych obciążeniach fizycznych.

Kreatyna
Kreatyna

W rezultacie naturalnie następuje wzrost siły i wzrost mięśni. Najskuteczniejszym źródłem kreatyny jest monohydrat kreatyny. Najlepsza kreatyna na masę dostępna jest w sklepie zajmującym się sprzedażą produktów dla osób intensywnie trenujących i uprawiających sporty siłowe.

Kreatyna zwiększa intensywność treningu

Należy zauważyć, że kreatyna w organizmie zawarta jest w układzie kostnym w postaci wolnej kreatyny i fosfokreatyny. Najważniejszą jej funkcją jest działanie, jako bufor przeciw szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na energię. Redukcja fosfokreatyny jest związana z początkiem zmęczenia.

Można, więc założyć, że zwiększenie całkowitej ilości kreatyny w mięśniach może poprawić wydajność ćwiczeń o wysokiej intensywności. Ponadto badania wykazały, że całkowita ilość kreatyny w mięśniach może wzrosnąć o 20-30% po zażyciu monohydratu kreatyny.  Podejmując decyzję o zakupie kreatyny, trzeba wiedzieć, że dobra kreatyna sprzedawana jest w sklepie profesjonalnie zajmującym się sprzedażą takich dodatków dla sportowców. Jest to jednocześnie tania kreatyna wysokiej, jakości.

Poprzez zwiększenie wydzielania insuliny, a tym samym zwiększania ilość energii produkowanej przez mięśnie, można spodziewać się wzrostu siły mięśniowej. Zatem, kreatyna pozwala wydłużyć intensywność ćwiczeń fizycznych, działając, jako osłona przed skutkami produkcji kwasu mlekowego, który powoduje skurcze i zmęczenia mięśni.

Ma ona pozytywny wpływ na integralność komórki spowalniając apoptozę, czyli programowaną śmierć komórek i przyczyniać się do zwiększenia średniej długości życia komórek w organizmie. Można stwierdzić, że kreatyna daje komórkom dodatkową energię i pozwala im lepiej funkcjonować.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Studia przypadków udanych projektów zrealizowanych przy użyciu wypożyczonego sprzętu budowlanego: lekcje i wnioski.

Wykorzystanie wypożyczonego sprzętu budowlanego staje się coraz bardziej popularne wśród f…