UŻYWANIE KEYLOGGERA, A JEGO LEGALNOŚĆ, DIABEŁ JAK ZWYKLE TKWI W SZCZEGÓLACH

Każdy keylogger jako oprogramowanie śledzące użytkownika w systemie operacyjnym, może być używane zarówno legalnie, jak i nielegalnie. Załóżmy, że aplikacji używamy do celów przestępczych. Innymi słowy, są to czyny zabronione prawnie. Czynności takie polegają m.in. na:
– wykradaniu danych osobowych (personalnych),
– kradzieży informacji finansowych firm.
– zainstalowanie, a także używanie na komputerze programu, bez czyjejś wiedzy i pozwolenia kogokolwiek, takie działanie jest czynem karalnym.

Istnieje jeszcze druga strona medalu. Jest nią w pełni legalna i dozwolona ścieżka postępowania przez polskie prawo. Mianowicie nie jest zabronione: stosowanie tego typu software oraz używanie go, np. jako dodatkowej formy kontroli przepływu danych w firmie. Oczywiste wydaje się tutaj i w pełni uzasadnione wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie pracowników firmy. Żeby zatrudnione osoby mogły wyrazić zgodę na używanie programu keylogger w postaci narzędzia kontrolnego. W takiej sytuacji wystarczy dla nas pracodawcy, podpisanie pisemnego oświadczenia, jaką jest zgoda pracowników na taką formę nadzoru. Dzięki temu dokumentowi będziemy mogli już ─ bez jakichkolwiek przeszkód zastosować, a także wdrożyć ochronę firmowej dokumentacji. Od tego momentu samo użytkowanie keyloggera będzie odbywać się, co istotne, bez obaw o naruszenie legalności naszych.

********************************************************************************
Dlatego, jeśli obchodzimy się we właściwy sposób z takim rodzajem oprogramowania. Co więcej, nie przekraczamy norm prawnych, to z tego tytułu, nie grożą na żadne konsekwencje w świetle litery prawa.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Stylowe ozdoby do włosów

Wykorzystując ozdoby do włosów można znacznie zmienić charakter całej fryzury. Dlatego war…