UŻYWANIE KEYLOGGERA, A JEGO LEGALNOŚĆ, DIABEŁ JAK ZWYKLE TKWI W SZCZEGÓLACH

Każdy keylogger jako oprogramowanie śledzące użytkownika w systemie operacyjnym, może być używane zarówno legalnie, jak i nielegalnie. Załóżmy, że aplikacji używamy do celów przestępczych. Innymi słowy, są to czyny zabronione prawnie. Czynności takie polegają m.in. na:
– wykradaniu danych osobowych (personalnych),
– kradzieży informacji finansowych firm.
– zainstalowanie, a także używanie na komputerze programu, bez czyjejś wiedzy i pozwolenia kogokolwiek, takie działanie jest czynem karalnym.

Istnieje jeszcze druga strona medalu. Jest nią w pełni legalna i dozwolona ścieżka postępowania przez polskie prawo. Mianowicie nie jest zabronione: stosowanie tego typu software oraz używanie go, np. jako dodatkowej formy kontroli przepływu danych w firmie. Oczywiste wydaje się tutaj i w pełni uzasadnione wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie pracowników firmy. Żeby zatrudnione osoby mogły wyrazić zgodę na używanie programu keylogger w postaci narzędzia kontrolnego. W takiej sytuacji wystarczy dla nas pracodawcy, podpisanie pisemnego oświadczenia, jaką jest zgoda pracowników na taką formę nadzoru. Dzięki temu dokumentowi będziemy mogli już ─ bez jakichkolwiek przeszkód zastosować, a także wdrożyć ochronę firmowej dokumentacji. Od tego momentu samo użytkowanie keyloggera będzie odbywać się, co istotne, bez obaw o naruszenie legalności naszych.

********************************************************************************
Dlatego, jeśli obchodzimy się we właściwy sposób z takim rodzajem oprogramowania. Co więcej, nie przekraczamy norm prawnych, to z tego tytułu, nie grożą na żadne konsekwencje w świetle litery prawa.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zaoszczędzić na last minute: Porady i triki dla podróżnych

Podróżowanie w ostatniej chwili może być ekscytujące i ekonomiczne, ale wymaga również spr…