Dom Technologia Jakie ryzyko wiąże się z zakupem odnowionego laptopa?

Jakie ryzyko wiąże się z zakupem odnowionego laptopa?

3 minut czytane
0
0
886

Na początek najbardziej oczywistym problemem jest to, że możesz skończyć z notebookiem, który w rzeczywistości nie sprawdza się tak jak fabrycznie nowe urządzenie. Co więcej, jeśli w urządzeniu przenośnym rzeczywiście wystąpi awaria lub coś pójdzie nie tak, istnieje oczywisty strach, że jest to związane z faktem, że to sprzęt refurbished. Pamiętajmy jednak, że w nowym sprzęcie także występują usterki – i to wcale nie tak rzadko. Dla komputerów z Windowsem jest to nawet 15%!

Oczywiście przede wszystkim należy zastanowić się, od jakiej firmy chcesz kupić sprzęt refabrykowany, jak długa jest gwarancja oraz na czym polega polityka zwrotów w przypadku niezadowolenia ze sprzętu. Laptop ELITEBOOK 830 G5 na pewno przypadnie Ci do gustu!

Należy również pamiętać o kilku innych kwestiach. Po pierwsze, oczywiste jest, że starsze modele będą miały podzespoły niższej generacji, który może mieć mniej miejsca na dysku lub zwykły dysk HDD, ponieważ, na przykład, mogą pochodzić z czasów, w których dyski SSD były jeszcze znacznie droższe.

Innymi słowy, te maszyny nie będą działać tak dobrze, jak nowy laptop ze współczesnymi komponentami sprzętowymi. Pamiętajmy jednak, że mogą być wystarczająco dobrze wyposażone i wystarczająco mocne, aby zaspokoić Twoje potrzeby, ponieważ wiele zależy od tego, czego oczekujesz od laptopa. Jeśli chcesz zwykłe urządzenie przenośne do lekkiego surfowania po Internecie, wysyłania wiadomości e-mail i tak dalej, nie będziesz miał problemów z wydajnością.

Na koniec należy pamiętać, że w odnowionych laptopach może brakować wszelkiego rodzaju drobiazgów – akcesoriów, oryginalnego pudełka czy instrukcji.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Technologia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wolumetria twarzy a starzenie się skóry: jak działa odmładzanie?

Starzenie się skóry to nieunikniony proces, który dotyka każdego z nas. Zmarszczki, utrata…