Nauka języków obcych nie jest prosta, jednak wszyscy wiemy, jak bardzo są one przydatne w codziennym życiu. Języka obcego powinny uczyć się w szczególności małe dzieci, których mózg szybciej chłonie nowości i jest bardziej elastyczny w przyjmowaniu różnego rodzaju informacji. Jak zachęcić dziecko do nauki języka francuskiego, który jest jednym z najpopularniejszych języków europejskich?

Dobry podręcznik

Podręcznik do francuskiego dla dzieci powinien być przede wszystkim dostosowany do ich wieku. Najmłodsi chętnie skupiają wzrok na obrazkach, dlatego podręcznik do francuskiego dla przedszkolaków może być zwyczajnym, obrazkowym słownikiem. Nieco starsze dzieci może zachęcić odrobina tekstu czytanego, ciekawe wierszyki czy piosenki po francusku. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych podręczników do francuskiego, których redaktorami są nie tylko filolodzy, ale i pedagodzy.

Wycieczka do Francji

Nic tak nie zachęca do nauki języka, jak poznanie jego prawdziwego oblicza. Z pomocą przychodzi więc wycieczka do kraju francuskojęzycznego, w którym dziecko będzie mogło osłuchać się z żywym językiem, ale przede wszystkim przekonać się o jego wartości. Tego typu wycieczka idealnie nadaje się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyjazdu, dobrze jest zabrać dziecko na konwersację z francuzem, który przekaże wszelkie wartości języka.

Zainteresowanie na co dzień

Dobrze jest pokazać dziecku, że język francuski może im towarzyszyć na co dzień. Wcale nie trzeba siadać do książek, aby rozpocząć naukę. Równie dobrze można obejrzeć bajkę po francusku czy zakupić dziecku interaktywną maskotkę, która mówi w tym języku. Kontakt z językiem jest bardzo ważny w procesie całej nauki, natomiast przypadkowo wyłapane słówka czy zwroty zostają w pamięci na dłużej. Dziecko powinno także odczuwać radość z nauki i nie kojarzyć jej jedynie z godzinami, jakie zwykle spędza się na wkuwaniu słówek czy lekcjach. O wiele łatwiej jest zachęcić dziecko zabawą, przynajmniej na początkowym etapie.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zaoszczędzić na last minute: Porady i triki dla podróżnych

Podróżowanie w ostatniej chwili może być ekscytujące i ekonomiczne, ale wymaga również spr…