Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę, aby zarobić pieniądze. Stawki proponowane za godzinę pracy w Holandii, w Niemczech czy Belgii są nawet 3 razy większe niż w naszym kraju. Dlatego wielu rodaków wybiera możliwość zarobkową za granicą, ale należy pamiętać o tym, że trzeba także zadbać o odpowiednie rozliczenie podatkowe.

Kiedy trzeba się rozliczyć pracując za granicą?

Osoby pracujące legalnie na umowę za granicą muszą również rozliczać się z podatków. Pracownicy zameldowani muszę taką czynność wykonać do 1 maja, natomiast pozostałe osoby niezameldowane mają czas aż do 1 lipca.

Samodzielnie można mieć wiele problemów ze skomplikowanymi podatkami zagranicznymi, zwłaszcza gdy decydujemy się na wypełnienie takich dokumentów samodzielnie. Dlatego znacznie lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego, takiego jak https://pkg-tax.com, gdzie otrzymamy pomoc specjalistów, którzy działają w branży od lat i mają doskonałą wiedzę na ten temat.

Decydując się na usługi dobrego księgowego, wszystkie dokumenty zostaną wypełnione bezbłędnie oraz w odpowiednim terminie. Można będzie wtedy liczyć na najszybszy zwrot podatku przekazany prosto na konto bankowe polskie lub zagraniczne.

O czym pamiętać przy zwrocie podatku z zagranicy?

Każdy, kto pracował legalnie w takim państwie jak np. Holandia, ma możliwość uzyskania zwrotu podatku. Wszystko dzięki temu, że pracodawca regularnie odprowadzał składki do niderlandzkiego urzędu skarbowego. Jeśli po wszystkich wyliczeniach na podstawie karty podatkowej ” Jaaropgaaf” wynika, że jest nadpłata to mamy prawo otrzymać zwrot podatku.

Rozliczenie z fiskusem może być wykonane już, kiedy kwota wynosi co najmniej 14 euro. Niestety dla większości zwykłych osób kwestie rozliczeniowe są dość zawiłe i dlatego lepiej nawiązać współpracę z doświadczonym specjalistą od podatków, który podpowie, jakie dokumenty przygotować i tak wykona obliczenia, aby kwota zwrotu była jak najwyższa.

Osoby pracujące za granicą w Holandii przynajmniej przez 12 miesięcy mają szansę skorzystać ze wszystkich obowiązujących ulg. W ten sposób zwrot podatku będzie maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przewodnik dla początkujących po pozycjonowaniu firmy w Google: podstawy lokalnego SEO

Czym jest pozycjonowanie w Google i jakie korzyści może przynieść Twojej firmie? Pozycjono…