Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę, aby zarobić pieniądze. Stawki proponowane za godzinę pracy w Holandii, w Niemczech czy Belgii są nawet 3 razy większe niż w naszym kraju. Dlatego wielu rodaków wybiera możliwość zarobkową za granicą, ale należy pamiętać o tym, że trzeba także zadbać o odpowiednie rozliczenie podatkowe.

Kiedy trzeba się rozliczyć pracując za granicą?

Osoby pracujące legalnie na umowę za granicą muszą również rozliczać się z podatków. Pracownicy zameldowani muszę taką czynność wykonać do 1 maja, natomiast pozostałe osoby niezameldowane mają czas aż do 1 lipca.

Samodzielnie można mieć wiele problemów ze skomplikowanymi podatkami zagranicznymi, zwłaszcza gdy decydujemy się na wypełnienie takich dokumentów samodzielnie. Dlatego znacznie lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego, takiego jak pkg-tax.com, gdzie otrzymamy pomoc specjalistów, którzy działają w branży od lat i mają doskonałą wiedzę na ten temat.

Decydując się na usługi dobrego księgowego, wszystkie dokumenty zostaną wypełnione bezbłędnie oraz w odpowiednim terminie. Można będzie wtedy liczyć na najszybszy zwrot podatku przekazany prosto na konto bankowe polskie lub zagraniczne.

O czym pamiętać przy zwrocie podatku z zagranicy?

Każdy, kto pracował legalnie w takim państwie jak np. Holandia, ma możliwość uzyskania zwrotu podatku. Wszystko dzięki temu, że pracodawca regularnie odprowadzał składki do niderlandzkiego urzędu skarbowego. Jeśli po wszystkich wyliczeniach na podstawie karty podatkowej ” Jaaropgaaf” wynika, że jest nadpłata to mamy prawo otrzymać zwrot podatku.

Rozliczenie z fiskusem może być wykonane już, kiedy kwota wynosi co najmniej 14 euro. Niestety dla większości zwykłych osób kwestie rozliczeniowe są dość zawiłe i dlatego lepiej nawiązać współpracę z doświadczonym specjalistą od podatków, który podpowie, jakie dokumenty przygotować i tak wykona obliczenia, aby kwota zwrotu była jak najwyższa.

Osoby pracujące za granicą w Holandii przynajmniej przez 12 miesięcy mają szansę skorzystać ze wszystkich obowiązujących ulg. W ten sposób zwrot podatku będzie maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…