W każdym mieście można znaleźć wiele myjni bezdotykowych. Nie każdy kierowca jednak decyduje się z tego, by właśnie tam umyć swój samochód. Najczęściej wynika to z braku wiedzy jak korzystać z myjni bezdotykowej. Wbrew pozorom nie jest to trudne, aczkolwiek nieumiejętne korzystanie może spowodować nawet uszkodzenie powłoki lakierniczej pojazdu, a w ekstremalnych sytuacjach nawet nadwozia.

Korzystanie z myjni bezdotykowej nie jest trudne

Warto pamiętać, że każda myjnia bezdotykowa Lublin działa na tej samej zasadzie. Samochód lub inny pojazd umyjemy tam pod ciśnieniem. Aby umyć auto, wystarczy lancę, z której pod wysokim ciśnieniem wypływa woda ze środkiem myjącym, przybliżyć do nadwozia pojazdu. Strumień wody należy przesuwać z góry na dół, myjąc po kolei wszystkie części nadwozia pojazdu. Bardzo ważne jednak jest to, by lancy za bardzo nie zbliżać do nadwozia. Woda wypływa pod bardzo wysokim ciśnieniem, więc istnieje wtedy ryzyko zniszczenia powłoki lakierniczej pojazdu. W instrukcji każdej myjni jest podane, w jakiej odległości od nadwozia powinien znaleźć się wylot wody z lancy

Programy mycia

Oczywiście zawsze można tylko opłukać pojazd, lepiej jednak poświęcić na mycie nieco więcej czasu i zdecydować się na mycie z płukaniem, nabłyszczaniem, a nawet woskowaniem. W niektórych myjniach istnieją tez programy do mycia felg pojazdu, a nawet dedykowana do tego chemia, dzięki której z felg można usunąć każdy brud.

Po myciu pojazdu zawsze warto dokładnie spłukać cały pojazd, by usunąć osad z chemii samochodowej oraz mikro granulki, które wypływają wraz z wodą. Chemia i mikro granulki bowiem mogą przyczynić się do niszczenia lakieru. Osad z tych składników nie powinien więc pozostawać na nadwoziu pojazdu zbyt długo.

 

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zaoszczędzić na last minute: Porady i triki dla podróżnych

Podróżowanie w ostatniej chwili może być ekscytujące i ekonomiczne, ale wymaga również spr…