Każdy pragnie mieć idealnie i bardzo estetycznie wykończony taras. Rozwiązań w tym zakresie jest wiele. Od kilku już lat rośnie jednak popularność kamiennych dywanów. Wynika to przede wszystkim z tego, iż cechuje jest wyjątkowy i niebanalny dywan. Warto zatem wiedzieć ile kosztuje położenie kamiennego dywanu.

Ceny za wykonanie kamiennego dywanu zawsze liczone są od metra kwadratowego. Zwykle koszt waha się w przedziale 200 – 400 zł. Jednak pamiętać trzeba, że na ostateczną cenę wpływa na wiele innych elementów. Jednym z nich jest choćby materiał, z którego kamienny dywan ma zostać wykonany. Zdecydowanie najdroższy jest marmur.

Na koszt kamiennego dywanu wpływ ma również skomplikowanie prac. Jeśli dywan składać ma się z różnorodnych wzorów wykonanych z różnokolorowego kruszywa to cena takiego dywanu kamiennego będzie wyższa. Ułożenie takiego dywanu jest bowiem dość skomplikowane. Dodatkowo zajmuje sporo czasu. Pamiętać zatem trzeba, że im bardziej skomplikowany ma być wzór, tym cena dywanu kamiennego będzie większa.

Wspomnieć trzeba również o kolorystyce kruszywa. Tańsze są odcienie naturalne. Droższe jest kruszywo barwione. W przypadku tego drugiego postawić warto także na materiał lepszej jakości. Jeśli bowiem kruszywo będzie niskiej jakości to kolor będzie blaknął dość szybko. Oczywiście lepsza jakość kruszywa zawsze wiąże się z wyższą ceną.

Jak zatem widać na cenę dywanu kamiennego wpływ ma wiele czynników. To choćby rodzaj kruszywa czy wzór ułożenia. Decydując się na kamienny dywan trzeba o tym pamiętać.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Majsterkowicz

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…