Dom Technologia Dźwig – kupić czy wynająć. Jakie są aspety rozwiązań?

Dźwig – kupić czy wynająć. Jakie są aspety rozwiązań?

3 minut czytane
0
0
353

Dźwig zalicza się do grupy specjalistycznych sprzętów, bez których trudno rozpocząć każdą większą budowę. Inwestor, planując wykonanie prac, powinien zastanowić się, czy bardziej opłaca mu się taki sprzęt nabyć na własność, czy wynająć. Przed podjęciem decyzji warto poznać aspekty dotyczące obu możliwości.

Dźwig na własność

Dźwig na własność to poczucie niezależności. Posiadanie takiego sprzętu pozwala samodzielnie prowadzić prace budowlane, bez zatrudniania podwykonawców. Dysponując własnym dźwigiem, można z niego korzystać w każdym momencie, niezależnie i bez czekania na dostępność modelu spełniającego konkretne wymagania. Urządzenie takie można również wynajmować.

Kiedy warto wynająć dźwigi w Żarach?

Dlaczego właściciele firm budowlanych częściej decydują się na wynajmowanie sprzętu wraz z obsługą niż jego zakup? Pierwszym, choć nie jedynym argumentem jest jego cena. Dźwig budowlany jest sprzętem kosztownym w zakupie, konserwacji i utrzymaniu. Wymaga licznych atestów wydawanych przez Urząd Dozoru Technicznego, co również podnosi koszty jego utrzymania. Posiadanie dźwigu na własność jest opłacalne, jeśli maszyna pracuje bez przerw. Jeśli nie można zapewnić ciągłości zleceń, bardziej ekonomicznym wydaje się takie urządzenie wypożyczyć.

Kolejnym argumentem za wyposażeniem sprzętu jest konieczność posiadania odpowiednich szkoleń i uprawnień przez obsługę. Ich uzyskanie nie wydaje się najłatwiejsze, jest też kosztowne.

Wynajmując dźwig, otrzymuje się urządzenie z odpowiednimi atestami i obsługę dysponującą wymaganymi dokumentami i pozwoleniami.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…