Dom Dla Ciała Dla czytelników – cz. 1

Dla czytelników – cz. 1

4 minut czytane
0
0
1,036
harmonia

I znowu mamy lato. Jest też sporo nowych tematów, jedne warte tylko przypomnienia, a niektóre z nich godne wręcz wyróżnienia. W wakacyjnym numerze przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń dla „pracowitych”, czyli dla takich osób, które nie mają urlopów i prawie z konieczności uzupełniają dzień treningami. Jestem jednak przekonany, że wielu ćwiczących traktuje wakacje, lub dużą ich część, jako czas wolny od „żelaza”. Lato ma zasadniczą wadę: zdarza się tylko raz w roku i dlatego warto wykorzystać jego uroki dla celów zupełnie odmiennych od tych, do jakich służy siłownia.

Mimo że dźwigam ciężary od niepamiętnych czasów, to staram się je odłożyć co najmniej na 4 tygodnie. Gram wtedy w różne gry zespołowe, biegam, pływam, uprawiam ćwiczenia sprawnościowe. W chłodne wieczory urządzamy z kolegami zawody w rzutach oburącz ciężkimi kamieniami na odległość, podciągamy się na gałęzi lub sprawdzamy skoczność.

Wakacje to również najlepszy okres dla zadbania o mięśnie brzucha. Jest to jedyna grupa mięśniowa, która dzięki ćwiczeniom nie nabiera „obwodów”, ale staje się sprężysta i elastyczna. W warunkach terenowych łatwiej udaje się zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej niż w siłowni.

Kiedy jednak planuję te wszystkie ćwiczenia składające się na swojską szkołę odnowy, odruchowo wracam wspomnieniami do czasów, kiedy to można było zapisać się na jeden z wielu obozów sportowych, organizowanych przez szkoły, uczelnie lub kluby młodzieżowe. Cały kraj był usiany obozami dla ludzi w różnym wieku i to było to, czego narodowi najbardziej potrzeba – możliwość prawdziwej, niewymuszonej przy-należnościami partyjnymi integracji.

Dziś jest to już zapomniany obszar życia społecznego, natomiast państwo zaproponowało swoim obywatelom złudny wolny wybór za cenę trudną do zapłacenia. Kto dzisiaj martwi się o zapewnienie młodym ludziom wakacyjnej rozrywki, jeżeli miejskie mini-boiska dawno już zostały zajęte na place garażowe albo wręcz na miejsca pod nowe bloki? Zadowoleni z siebie decydenci wyrażają na każdym kroku radość, że zapewnili młodzieży dostęp do internetu. dzięki czemu ta młodzież „ma przynajmniej co robić

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…