Kiedy zdecydujemy się na kupno, a także eksploatacje kompresorów przemysłowych, zależy nam na doborze odpowiedniego urządzenia. Eksploatacja sprężarek na pewno będzie długotrwała, więc musi być ona idealnie dopasowana. Decydując się na zakup kompresora tłokowego, lepiej poznać zasady jego działania, a także konstrukcję. Czym zatem są kompresory tłokowe?.

Co to są kompresory tłokowe?

Kompresory tłokowe to jeden z najstarszych typów sprężarek, a zatem jeden z prostszych w obsłudze. Sercem tego typu kompresora jest cylinder. Zasada wytwarzania sprężonego powietrza jest bardzo logiczna. Urządzenie najpierw pobiera powietrze z otoczenia, a następnie, za pomocą ruchu tłoka, zmniejsza ilość zassanego wcześniej gazu. Wspomniany tłok, jest wprawiony w ruch za pomocą połączonego korbowodu. Wydajność sprężarki tłokowej jest niezwykle istotna, a zależy ona przede wszystkim od:

  • cylindrów i ich wymiarów- to one określają objętość.
  • stosunku ciśnieni- fachowo jest to określane mianem sprężu. Chodzi o skok, który jest stosunkiem ciśnienia tłoczonego, do ciśnienia ssawnego.

Dlaczego warto zainwestować w kompresor tłokowy?

Kompresory tłokowe co prawda działają na najstarszej, znanej nam regule sprężania powietrza. Jednak jest to od dawien dawna metoda niezawodna. Najważniejsze z zalet, dotyczące eksploatacji sprężarek tłokowych, to przede wszystkim:

  • wiele możliwości zastosowania, w wielu różnych branżach, a także ogromna funkcjonalność
  • niezwykła ekonomiczność pracy i jej wydajność
  • sprężarki tłokowe bez problemu możemy stosować na zasadzie 50/50, więc np. sprawdzą się w serwisach ogumienia.
  • zapewnią one efektywną pracę bez względu czy zależy nam na ciśnieniu średnim, czy wysokim
  • świetnie sprawdzą się w systemach modułowych, więc będziemy mogli połączyć je z już funkcjonującymi instalacjami.
  • dzięki wykorzystaniu kompresora tłokowego, będziemy mogli wykorzystać możliwości konfiguracji z innymi sprzętami. Będą stanowić uzupełnienie np, na zbiornikach pionowyhch, czy poziomych bez obudowy lub z obudową dźwiękochłonną.

 

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zalety wypożyczania elektronarzędzi zamiast zakupu.

W dzisiejszych czasach, kiedy to technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a nowe modele…