Powłoka hydrofobowa już od dłuższego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Z czym wiąże się to pojęcie? Czego dotyczy? Czym jest powłoka tego typu?

Powłoki hydrofobowe

Powłoka hydrofobowa pozwala na zachowanie zdolności odpychania od siebie cząsteczek wody na danej powierzchni. Pozwala zabezpieczyć przed gromadzeniem się wilgoci, co jest przydatne w domu. Producenci tworzą coraz ciekawsze rozwiązania, które są wykorzystywane w wielu miejscach. Jeśli chodzi o zastosowanie takich powłok, są one stosowane do celów konsumenckich. Preparat nałożyć można na szyby w aucie, dzięki czemu działają jak niewidzialne wycieraczki. Szybko spływa po nich śnieg i deszcz, co jest sporym atutem. Powłoki znajdują zastosowanie także w przemyśle i w branży motoryzacyjnej.

Zabezpieczenie powierzchni

Branża motoryzacyjna z powodzeniem stosuje powłoki hydrofobowe do zabezpieczenia karoserii i szyb. Okazuje się, że popularne jest także wykorzystanie produktu do zabezpieczenia ekranów tabletów, smartfonów, szkła, drewna i ceramiki. To wielofunkcyjne rozwiązanie, jakie z powodzeniem zastosujemy również do przeszklonych dachów, zadaszeń basenowych itp. Zadaniem powłoki jest ochrona przed wodą, zabrudzeniami i opadami atmosferycznymi. Skuteczna ochrona pozwala na długo cieszyć się z efektu estetycznego i zabezpieczającego.

Powłoka hydrofobowa przyda nam się w domu do ochrony różnorodnych powierzchni, zwłaszcza takich, które są narażone na nadmierne działanie wilgoci. Zapobiegniemy w ten sposób gromadzeniu się pleśni i zanieczyszczeń.

 

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zaoszczędzić na last minute: Porady i triki dla podróżnych

Podróżowanie w ostatniej chwili może być ekscytujące i ekonomiczne, ale wymaga również spr…