Czym charakteryzują się kwasy Omega 3?

O czym pamiętać, aby zagwarantować sobie zdrowe serce? Ważnym aspektem w kwestii prawidłowej pracy tego narządu są kwasy Omega 3. Czym cechują się te składniki? Jak wpływają na pracę serca? Dlaczego coraz więcej osób stosuje preparaty, które mają w swoim składzie źródła kwasów Omega 3?

Kwasy Omega 3 – dlaczego są korzystne?

Nie można nie zaznaczyć, że kwasy Omega 3 mają bardzo korzystny wpływ na całą pracę układu sercowo-naczyniowego. Jak to jednak objawia się w praktyce? Należy podkreślić, że te składniki między innymi wpływają na obniżenie poziomu trójglicerydów. Ponadto podwyższają poziom korzystnego cholesterolu HDL. To jednak nie wszystko. Kwasy Omega 3 pomagają zmniejszyć też krzepliwość krwi – wpływa to ochronnie na pracę serca oraz układu krążenia. Co jeszcze warto wiedzieć o tych elementach? Kwasy Omega 3 przyczyniają się również do prawidłowego funkcjonowania serca dzięki utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia krwi. Nic więc dziwnego, że nie brakuje osób, które systematycznie spożywają ryby będące źródłem kwasów Omega 3. To metoda, aby w naturalny sposób dostarczyć do organizmu wiele cennych właściwości.

Preparaty na serce z kwasami Omega 3 to dobre rozwiązanie

Najważniejszym źródłem kwasów Omega 3 są ryby morskie oraz olej z ryb morskich. W trakcie tradycyjnej obróbki termicznej może niestety dochodzić do przekształcania izomerów kwasów tłuszczowych cis w szkodliwe izomery trans. To jednak nie wszystko. Ryby będące źródłem kwasów Omega 3 mogą mieć w sobie rozmaite metale ciężkie. Chodzi tutaj o ołów lub rtęć. Nie może zaskakiwać, że nie brakuje osób, które nie opierają się wyłącznie na takich produktach. Stosują też rekomendowane preparaty na zdrowe serce. Mają one liczne źródła kwasów Omega 3. Poza tym zawierają też inne elementy wspomagające pracę tego narządu. Nowoczesne preparaty szybko wchłaniają się do organizmu. Co więcej, nie mają charakterystycznego rybiego posmaku i zapachu, który dla niektórych osób jest po prostu nie do zaakceptowania.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…