Czym charakteryzują się kwasy Omega 3?

O czym pamiętać, aby zagwarantować sobie zdrowe serce? Ważnym aspektem w kwestii prawidłowej pracy tego narządu są kwasy Omega 3. Czym cechują się te składniki? Jak wpływają na pracę serca? Dlaczego coraz więcej osób stosuje preparaty, które mają w swoim składzie źródła kwasów Omega 3?

Kwasy Omega 3 – dlaczego są korzystne?

Nie można nie zaznaczyć, że kwasy Omega 3 mają bardzo korzystny wpływ na całą pracę układu sercowo-naczyniowego. Jak to jednak objawia się w praktyce? Należy podkreślić, że te składniki między innymi wpływają na obniżenie poziomu trójglicerydów. Ponadto podwyższają poziom korzystnego cholesterolu HDL. To jednak nie wszystko. Kwasy Omega 3 pomagają zmniejszyć też krzepliwość krwi – wpływa to ochronnie na pracę serca oraz układu krążenia. Co jeszcze warto wiedzieć o tych elementach? Kwasy Omega 3 przyczyniają się również do prawidłowego funkcjonowania serca dzięki utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia krwi. Nic więc dziwnego, że nie brakuje osób, które systematycznie spożywają ryby będące źródłem kwasów Omega 3. To metoda, aby w naturalny sposób dostarczyć do organizmu wiele cennych właściwości.

Preparaty na serce z kwasami Omega 3 to dobre rozwiązanie

Najważniejszym źródłem kwasów Omega 3 są ryby morskie oraz olej z ryb morskich. W trakcie tradycyjnej obróbki termicznej może niestety dochodzić do przekształcania izomerów kwasów tłuszczowych cis w szkodliwe izomery trans. To jednak nie wszystko. Ryby będące źródłem kwasów Omega 3 mogą mieć w sobie rozmaite metale ciężkie. Chodzi tutaj o ołów lub rtęć. Nie może zaskakiwać, że nie brakuje osób, które nie opierają się wyłącznie na takich produktach. Stosują też rekomendowane preparaty na zdrowe serce. Mają one liczne źródła kwasów Omega 3. Poza tym zawierają też inne elementy wspomagające pracę tego narządu. Nowoczesne preparaty szybko wchłaniają się do organizmu. Co więcej, nie mają charakterystycznego rybiego posmaku i zapachu, który dla niektórych osób jest po prostu nie do zaakceptowania.

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Osuszanie mieszkań Kraków

  Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …
 • Lampy – jakie paliwo

  Pewnie większości z nas wydaje się, że przede wszystkim światło obecnie pochodzi z prądu e…
 • Tłumacz przysięgły – jak nim zostać?

  Tłumacz przysięgły jest zawodem bardzo szanowanym, w którym można sporo zarobić, ale jedno…
Załaduj więcej Redaktor
 • Czym różnią się oferowane świece ozdobne?

  Generalnie osoby zainteresowane tym tematem mogą zdecydować się na różne świece ozdobne. C…
 • Pokonać wirusa

  Wirus to słowo, które obecnie słyszymy codziennie. W dyskusjach rodzinnych, publicznych, p…
 • jakie buty do czarnej sukienki

  Mała czarna, czyli najpopularniejszy model czarnej sukienki, cały czas ma się świetnie. Do…
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osuszanie mieszkań Kraków

Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …