Dom Pieniądze Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

3 minut czytane
0
0
663

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w branży nieruchomości dotyczy agenta współpracującego zarówno z kupującym jak i sprzedającym. Jeśli więc stoisz przed decyzją czy skorzystać z usług agenta nieruchomości do zakupu domu lub mieszkania, musisz najpierw w pełni zrozumieć wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa z tym związane.

Agent nieruchomości od sprzedaży, czasem nazywany agentem aukcyjnym, jest odpowiedzialny za reprezentowanie właściciela domu w tradycyjnej transakcji dotyczącej nieruchomości. Głównym celem pośrednika w obrocie nieruchomościami jest pomoc właścicielom domów w odpowiednim przygotowaniu ich domu na sprzedaż, dokładnej wycenie i wykorzystaniu wysokiej jakości strategii marketingowych w celu uzyskania najwyższej ceny. Sprawdź: mieszkania Bydgoszcz

Z drugiej strony mamy osobę, która również jest pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, czasami nazywany agentem sprzedaży. Głównym celem agenta kupującego jest pomoc kupującemu w uzyskaniu odpowiedniej nieruchomości, która spełnia oczekiwania klienta za najlepszą możliwą cenę oraz warunki.

Posiadanie reprezentacji przy zakupie w postaci agenta wydaje się być niezbędne. Daje to nam profesjonalną obsługę, której my często nie bylibyśmy w stanie samemu sobie zapewnić. Należy jednak niezwykle uważać, aby nie trafić na jednego agenta współpracującego zarówno z kupującym, jak i sprzedającym. Dlaczego? W takim przypadku agent nie jest w stanie zapewnić nam pełnej reprezentacji – może wystąpić konflikt interesów i agent nie będzie mógł wywiązać się ze wszystkich obowiązków zarówno w stosunku do kupującego, jak również kupującego.

Komentarze
  • Stan historycznych obiektów budowlanych

    Stan obiektów zachowanych jako tzw. Trwała ruina jest wypadkową wiele procesów zachodzącyc…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Z depresją walczy coraz więcej osób

Z roku na rok, coraz więcej osób jest zmuszonych poznać co oznacza depresja, jednocześnie …