Dom Pieniądze Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

3 minut czytane
0
0
878

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w branży nieruchomości dotyczy agenta współpracującego zarówno z kupującym jak i sprzedającym. Jeśli więc stoisz przed decyzją czy skorzystać z usług agenta nieruchomości do zakupu domu lub mieszkania, musisz najpierw w pełni zrozumieć wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa z tym związane.

Agent nieruchomości od sprzedaży, czasem nazywany agentem aukcyjnym, jest odpowiedzialny za reprezentowanie właściciela domu w tradycyjnej transakcji dotyczącej nieruchomości. Głównym celem pośrednika w obrocie nieruchomościami jest pomoc właścicielom domów w odpowiednim przygotowaniu ich domu na sprzedaż, dokładnej wycenie i wykorzystaniu wysokiej jakości strategii marketingowych w celu uzyskania najwyższej ceny. Sprawdź: mieszkania Bydgoszcz

Z drugiej strony mamy osobę, która również jest pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, czasami nazywany agentem sprzedaży. Głównym celem agenta kupującego jest pomoc kupującemu w uzyskaniu odpowiedniej nieruchomości, która spełnia oczekiwania klienta za najlepszą możliwą cenę oraz warunki.

Posiadanie reprezentacji przy zakupie w postaci agenta wydaje się być niezbędne. Daje to nam profesjonalną obsługę, której my często nie bylibyśmy w stanie samemu sobie zapewnić. Należy jednak niezwykle uważać, aby nie trafić na jednego agenta współpracującego zarówno z kupującym, jak i sprzedającym. Dlaczego? W takim przypadku agent nie jest w stanie zapewnić nam pełnej reprezentacji – może wystąpić konflikt interesów i agent nie będzie mógł wywiązać się ze wszystkich obowiązków zarówno w stosunku do kupującego, jak również kupującego.

Komentarze
  • Stan historycznych obiektów budowlanych

    Stan obiektów zachowanych jako tzw. Trwała ruina jest wypadkową wiele procesów zachodzącyc…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Pieniądze

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Uważaj na pułapki przy zakupie mieszkań od deweloperów – jak ich uniknąć?

Kupno nowego mieszkania od dewelopera to dla wielu z nas krok ku niezależności i realizacj…