Odzież patriotyczna dominuje w dwa kolory – biel oraz czerwień. Nietrudno domyślić się, iż barwy te są nawiązaniem do jednego z symboli państwowych Polski – do flagi. Odpowiednio dobrane kolory flagi stanowią jej główny składnik. Ustawa z dnia 31 stycznia 1980 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych stanowi, że za barwy naszego kraju przyjmuje się kolor biały oraz czerwony, ułożone w charakterystyczne dwa poziome i równoległe pasy o tej samej szerokości, których dolny jest koloru czerwonego, zaś górny koloru białego. Kolory flagi jak i sama flaga są o tyle ważne, że od ponad dziesięciu lat w Polsce obchodzi się oficjalny Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja).

Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna

Niewiele osób wie, iż odzież patriotyczna nie bez powodu ma akurat barwy biało-czerwone. Kolory te stanowią wierne odwzorowanie kolorystyki godła państwowego, na które składa się biały orzeł na czerwonym polu. Jeśli chodzi o dominujące wśród odzieży patriotycznej zestawienia kolorystyczne, barwa biała (reprezentująca orła) nawiązuje do srebra, wody, wartości duchowych, czystości oraz niepokalania. Czerwień natomiast (pole tarczowe) jest symbolem krwi i ognia, a także odwagi i waleczności.

Poza bielą i czerwienią, odzież patriotyczna jest bogata w następujące kolory: czerń, odcienie szarości, błękit oraz klasyczny niebieski, zieleń, fiolet, odcienie żółtego. Trzeba jednak przyznać, że to kolory polskiej flagi przodują, jeśli chodzi o symbolikę. Niemal każda koszulka, bluza czy dodatek z zakresu odzieży patriotycznej posiada emblemat o intensywnej biało-czerwonej barwie.

Odzież patriotyczna zachwyca nie tylko intensywnością barw, ale również doskonałym doborem kolorów. Dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół sprawia, iż odzież patriotyczna doskonale sprawdzi się w przypadku najbardziej wymagających odbiorców. Wbrew powszechnej opinii, ubrania z motywami patriotycznymi idealnie nadają się nie tylko od święta, ale również na co dzień.

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Osuszanie mieszkań Kraków

  Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …
 • Lampy – jakie paliwo

  Pewnie większości z nas wydaje się, że przede wszystkim światło obecnie pochodzi z prądu e…
 • Tłumacz przysięgły – jak nim zostać?

  Tłumacz przysięgły jest zawodem bardzo szanowanym, w którym można sporo zarobić, ale jedno…
Załaduj więcej Redaktor
 • Czym różnią się oferowane świece ozdobne?

  Generalnie osoby zainteresowane tym tematem mogą zdecydować się na różne świece ozdobne. C…
 • Pokonać wirusa

  Wirus to słowo, które obecnie słyszymy codziennie. W dyskusjach rodzinnych, publicznych, p…
 • jakie buty do czarnej sukienki

  Mała czarna, czyli najpopularniejszy model czarnej sukienki, cały czas ma się świetnie. Do…
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Osuszanie mieszkań Kraków

Wielu z nas przeżyło choć raz zalanie mieszkania. Te osoby dobrze wiedzą, jak bardzo jest …