Dom Dla Ciała AQUAFILLING – modelowanie sylwetki

AQUAFILLING – modelowanie sylwetki

8 minut czytane
0
0
2,319
AQUAFILLING

NOWOCZESNY WYPEŁNIACZ POZWALAJĄCY NA BEZPIECZNE MODELOWANIE SYLWETKI ORAZ LIFTING I ODMŁODZENIE TWARZY Z DŁUGOTRWAŁYM – KILKULETNIM – EFEKTEM.

na pytania odpowiada MACIEJ ROGALA Lek. med. estetycznej, anestezjolog, właściciel Gold Clinic

Jak to działa?

Preparat Aquafilling to żel, który składa się w 98% z soli fizjologicznej i 2% poliamidu wiążącego cząsteczki płynu. Z czasem wiązania między tymi substancjami osłabiają się i uwolniona woda jest wchłaniana przez organizm, a poliamid wydalany wraz z moczem. Preparat ma postać gęstej galaretki i nie przemieszcza się po podaniu ani nie wiąże dodatkowo wody, więc efekt jest praktycznie natychmiastowy. Daje bardzo naturalne rezultaty w postaci wypełnienia i uniesienia biustu, pozwala modelować jego kształt. Powiększa, uwypukla oraz podnosi pośladki. W przeciwieństwie do implantów, nie są widoczne kontury występowania preparatu, który jest całkowicie niewyczuwalny w dotyku, nie ma wrażenia wodnej poduszki. Zaaplikowany na twarzy nie powoduje obrzęków, jest plastyczny, nie zbija się w grudki. Jest doskonały do powiększania ust, wypełniania doliny łez, maskowania cieni pod oczami, wypełniania bruzd.

Do czego jest stosowany?

• Korekta kształtu piersi: zwiększenie objętości, poprawa kształtu, niwelowanie asymetrii, wyrównywanie ubytków po zabiegach

• Korekta kształtu i wielkości pośladków: wyrównanie dysproporcji, uwypuklenie płaskich i uniesienie opadających pośladków, korekta po zabiegu liposukcji

• Wypełnianie zmarszczek na policzkach, linii żuchwy i przy uszach oraz bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki, zmarszczki palacza i lwiej zmarszczki. Wypełnianie zapadniętych obszarów twarzy – zmiana owalu, zwiotczenie w środkowych i dolnych partiach twarzy. Modelowanie kształtu ust. Zabiegi wolumetryczne: korekcja nosa, modelowanie kości policzkowych, linii żuchwy, powiększanie bródki.

Jak przebiega zabieg?

W przypadku twarzy postępujemy tak samo jak z innymi wypełniaczami. Można podać znieczulenie stomatologiczne, ale najczęściej nie jest to konieczne. Preparat podawany jest cienką igłą lub kaniulą, wywołuje lekki dyskomfort, ale nie ból. Zabieg jest mało inwazyjny, w miejscu wkłucia może powstać najwyżej zasinienie. Obrzęk nie występuje, bo preparat nie wiąże wody, co jest istotne podczas zabiegów w okolicach oczu. Przy wypełnianiu piersi i pośladków miejsce wkłucia znieczula się nasiękowo, potem robi się dziurkę igłą, czego pacjentka już nie czuje, i wprowadza przez nią kaniulę, przez którą równomiernie, wachlarzowo podawany jest środek znieczulający. Po 2-3 minutach można już podać preparat. W przypadku piersi podaje się go wachlarzowo, stopniowo zwiększając objętość i patrząc, jak się układa. Pacjentka ma nad tym kontrolę i może decydować, o ile chce powiększyć biust. Preparat podaje się pod gruczoł piersiowy, a nad mięsień. W przypadku małego biustu można powiększać go stopniowo – na przestrzeni jednego do trzech miesięcy tak, by skóra nieco się rozciągnęła i nie stała się cienka, napięta. Po zabiegu pozostaje jedynie jedno nakłucie pod każdą piersią. Przez kilka dni biust jest twardy i nieco opuchnięty wskutek mechanicznego urazu wywołanego ruchami kaniuli i środkiem znieczulającym. Przez 3-4 tygodnie należy nosić uciskowy stanik, by pożądany kształt się utrwalił. Preparat pozwala na wykonywanie badań diagnostycznych – jest widoczny na obrazie, ale nie zmienia struktury piersi. Przy powiększaniu pośladków preparat podaje się w górną część, tak że bez dyskomfortu można siedzieć, a aplikacja powoduje ładny lifting Jest to modelowanie kształtu, a nie sposób na uzyskanie pupy a la Kim Kardashian.

Wrażenia:

Podczas aplikacji preparatu odczuwa się rozpieranie w tkankach. Przy wypełnianiu twarzy w zasadzie nie ma dyskomfortu. W przypadku ciała pozostaje pewna tkliwość, która mija po kilku dniach. Niewygody może wywołać określony sposób spania – na plecach lub na brzuchu w zależności od modelowanej okolicy. Generalnie zabieg jest mało inwazyjny.

Trwałość efektu

W przypadku twarzy rezultat utrzymuje się około dwóch lat. Na ciele jest trwalszy – co najmniej pięć lat. Zależy jednak od sposobu życia – przy intensywnych ćwiczeniach preparat „zużywa się” nieco szybciej.

CZAS TRWANIA: 40-120 minut

CENA: biust od 12 tys. zł, pośladki od 12 tys. zł, usta 1650 zł, twarz od 1650 zł CZĘSTOTLIWOŚĆ: ciało ok. 5 lat, twarz ok. 2 lata

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…