KAWA W INNEJ POSTACI

Wyciąg z zielonej kawy pod nazwą CoffeeGenic™ służy osobom mającym podwyższony poziom cukru albo wręcz cukrzycę. Jest cenna także dla osób, które chcą utrzymać zdrowy poziom glukozy we krwi (czyli każdemu!) oraz zapobiegać jej wzrostowi po posiłku.

Poziom cukru zawsze wzrasta po posiłkach, ale u zdrowych ludzi ulega dość szybko obniżeniu, natomiast u niektórych utrzymuje się stanowczo za długo, co w różnych narządach może wywoływać stan zapalny.

Środkiem podstawowym preparatu CoffeeGenic™ jest polife-nol (polifenole to przeciwutleniacze organiczne pochodzenia roślinnego) o nazwie kwas chlorogenowy. Jego właściwość polega na neutralizowaniu nadmiaru glukozy i na jednoczesnym zwiększaniu absorpcji węglowodanów do krwi. Niezależnie od tego CoffeeGenic™ poprawia funkcję śródbłonka w naczyniach krwionośnych oraz zwiększa dostępność tlenku azotu rozluźniającego naczynia.

Koszt tego preparatu sięga 100 zł, co powinno wystarczyć na 30-45 dni.

RUSZTOWANIE DO NAPRAWY

Najbardziej powszechnym białkiem w organizmie jest kolagen. Stanowi on 30% całkowitej masy białka ludzkiego, a w samej skórze nawet 70%. W osiemdziesięciu kilogramowej masie mężczyzny znajduje się 8 kg kolagenu, ale tylko do 30. roku życia. Potem zaczyna go brakować, co najłatwiej da się sprawdzić na skórze.

Kolagen to budulec formujący tkankę łączną w kościach, naczyniach krwionośnych, stawach i organach wewnętrznych. Na przykład płuca i nerki zawierają aż 90% kolagenu. Krótko mówiąc, kolagen to rodzaj rusztowania, na którym utrzymują się składniki wszystkich części ciała.

Colyita
Colyita

W połowie lat 80. polscy biochemicy z Uniwersytetu Gdańskiego wyizolowali z ryb tak zwany kolagen trzeciorzędowy, który z czasem stał się materiałem do wyprodukowania doustnych kapsułek Colvita jako suplement diety. Funkcja tego suplementu ma zadanie stymulujące – jeżeli dostarczymy kolagen z zewnątrz, stymulujemy jego organiczną produkcję. Jest to jedyny rodzaj kolagenu, który zachowuje aktywność biologiczną, wręcz inspirującą organizm do „samotworzenia”.

Niestety, jest to produkt drogi. Miesięczna kuracja (2 razy 1 kapsułka) kosztuje 200 zł. Pociecha w tym, że naprawdę skutkuje!

 

Komentarze
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla Ciała

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyszłość branży taxi: jak innowacje technologiczne zmieniają sposób, w jaki podróżujemy

W erze cyfrowej, w której żyjemy, innowacje technologiczne nieustannie kształtują i redefi…